Win7 czy Win XP


(Msowa1994) #1

Witam mam pytanie jaki windows będzie lepszy do gier Win7 czy WinXP


(Czarodziej257) #2

Teraz gry wychodzą na Windows 7


(witek-pl) #3

Zależy od konfiguracji której nie podajesz… więc pytanie do wróżki.


(Freeq52) #4

Zależy jeszcze jaki komp… Ale jeśli pytasz o gry, to zakładam że jest to komputer stosunkowo nowy. A więc odpowiedź jest jasna - Windows 7. Są np. gry które nie wspierają już DirectX 9 i np. takiego Just Cause 2 nie odpalisz już na XP. No chyba że będą to głównie stare gry - wtedy odrobinę lepszy może być XP, chociaż to nie zasada. Dla nowości Win7.


(Pablo_Wawa) #5

A ja bym rozszerzył to pytanie - jak w miarę nowy komputer, to oczywiście Windows 7. Ale jaki: 32- czy 64-bitowy? :slight_smile:


(Auroth7) #6

Wg. mnie 64 bitowy jest wydajniejszy niż 32. Poza tym obsługuje >3GB pamięci RAM.

Teraz kompatybilność programów/gier z 64 nie jest problemem.


(Piotrkijak) #7

sowinho1994 , jak masz minimum Pentium 4 3GHz i 2Giga ramu, spokojnie możesz załadować 7, ale o grach zapomij, bo do gier trzeba już procka z minimum dwoma rdzeniami.


(Settv) #8

tylko 64 bit 4gb ramu to monimum do gier chyba ze lubisz jak ci zamula po alt-tab albo po wyjsciu z gry


(Freeq52) #9

W zasadzie tak jak podał auroth7 - jeśli masz 4GB RAM i więcej - tylko 64 bitowy, bo 32 bitowy ich nie wykryje (będzie wykrywał 3.0-3.5GB RAM, a więc w najlepszym przypadku pół giga w plecy). Ale to nie znaczy, że np. mając 3GB już takiej wersji się nie instaluje :slight_smile: Ale przy wersji 64 bitowej trzeba się liczyć z minimalnie większym poborem pamięci, więc nie należy i przesadzać w drugą stronę (przy 2GB RAM już raczej nie polecam instalować wersji 64 bitowej).


(Adrian Smolinski17) #10

Coraz nowsze gry nie będą wychodziły na XP tylko na nowsze systemy VISTA czy Windows 7

Mi się lepiej pracuje na siódemce.