Win7 czyta nie czyta niektórych płyt win8 czyta

Na nowym Acer win7, Istarszym Samsung win7, nie mogę odtworzyć płyt do odczytu RTG i MRI. Inne płyty np. z systemem, czytają oba bez problemu. System odczytuje płyę np. z RTG i MRI   jako pustą. Chce nagrywać. W parę lat starszym Acerze win8 czytam bez problemu.

 

Zapewne to wina napędu a nie systemu. Jeśli masz możliwość utwórz kopię płyty i powinno działać wszędzie :wink:

Ano jak można wywnioskować, z tego co napisałem napęd działa bez zarzutu na innych CD. 

Płyta którą chcesz odczytać jest na tyle zniszczona że na słabszym napędzie jaki posiada acer i samsung nie działa natomiast napęd ze starego acera jest w stanie ją odczytać. Przegranie płyty potrwa kwadrans i będzie pewność.

Spróbuję ale, pły są dwie, nowiutkie ze specjalnym oprogramowaniem do odczytu RTG i MRI. Na starszym Acerze z win8, ładuje bez problemu. Na starszym Samsung z Win7 I nowiutkim Acerze z Win7, męczy, meczy, miele i miele aż, chce nagrać lub formatować, choć to, zapisana płyta.

“Choć to co zapisana płyta”? Tam, gdzie zapisywałeś, tam pewnie dobry odczyt? Jakim programem zapisane?

To malutki program i ma do 10 przebiegów odzyskania z płyty - UnstopCpy 5 2 Win2K UP - gdyby jednak coś by były słabe płyty. O! Jest do XP, a nawet do win8. Wybiera się.

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.roadkil.net/program.php%3FProgramID%3D29&prev=/search%3Fq%3Dunstopcpy%2B_5_2_win2k_up_setup%2B.exe%26safe%3Doff

To są oryginalnie zapisane płyty przez ,jakiś, program na którym zapisują wyniki badań RTG.

U mnie i na Windowsach kopiują się na dysku i programami, płyty z prześwietlenia, czy tomografii. To taka dokumentacja medyczna na dysku. Z RTG, otwiera sie folder other, potem viewer, a w nim PDIVIEW.EXE.

Żeby na dwóch sprzętach były problemy? To pewnie jakiś wgrany soft ochronny blokuje w dwóch miejscach, a w trzecim nie.

Hm, też pierwszy raz mam z tym problem tym, bardziej że, zawodowo otwieram 10siątki tych płyt tygodniowo. Mam Comodo ale, nic nie informuje mnie że, blokuje. Co innego może?

Wyłączyć comodo na tą chwilę i sprawdzić.

Nie pomogło.Może brakuje mi jakiegoś rozszerzenia? Jakiegoś dll ?

Comodo nie krzyczy, ale blokuje autorun.

Na nic zgadywanie. Znalazłem to: http://traxter-online.net/test-napedow-cddvd/

Sprawdź w podglądzie zdarzeń, jakie błędy występują podczas uruchomienia napędu.

ok, dzięki, jutro sprawdzę i dam znak

Nawet nie chodzi o “padanie” napędów. Coś mogło byś takiego uruchomione, czy podłączone, że od tamtego czasu zapora blokuje, albo inne są problemy.

ta, to chyba te ,inne problemy,