Win7 dla asus a555ld

Witam wszystkich, mam typowy\nietypowy problem z kompatybilnością systemu win7 32bit na asus a555ld. mianowicie nie mogę nigdzie znaleźć sterowników dla tego systemu, nawet dla wersji 64 bit. Wszystko jest pod win 8\win 8.1. Jak dla mnie win8 to niewypał i nie nadaje się do normalnego, czytelnego i intuicyjnego użytkowania. Jestem przyzwyczajony do 7 i na takim też Os chciałbym działać ale nie mogę ponieważ po instalacji laptop ma wiele problemów z kompatybilnością. Nie działa usb, wifi i nie tylko. szukałem na stronie asusa ale tam stery tylko pod win8. Jeśli macie jakiś pomysł na rozwiązanie byłbym wdzięczny. Tylko darujcie sobie posty typu: instaluj win 8 i po problemie. Bo to nie jest rozwiązanie, jak już napisałem chcę działać na sprawdzonej 7 i niczym innym, a już na pewno nie na beznadziejnej 8. Pozdrawiam :slight_smile:

cześć As0tt -pod ten model nie łatwo o stery do Windows 7 -znalazłem tylko taką możliwość  http://support.asus.com/download.aspx?SLanguage=en&p=3&m=A555LD&hashedid=tW1YLLpgwM3cqC29

Próbowałem tego ale wychodzi an to, że asus sam nie wiem co podaje użytkownikom. Pomimo, iż teoretycznie są to same wpisy(bo sterów tam nie ma) to i tak odnoszą się do win 8.1 64-bit. Trochę to irytujące w jaki sposób producenci wręcz wciskają taki szajs ludziom. Najgorsze jest to, że bez software nie mam jak ściągnąć sterów( bo wifi nie działa pod 7), a i dysku flash nie podłącze z tego samego powodu. Wiem, że jest jeszcze dvd\cd ale jako że napędu optycznego nie posiadam bo nie pozwala mi na to obudowa a i nie potrzebowałem go nigdy bo wszystko “przenoszę” na owej pamięci flash. Technologia idzie niby na przód i ma w zamyśle ułatwić życie, to koniec końców wszystko na utrudniają. Problem nadal aktualny. Cały czas odrzucam myśl o działaniu na win 8, choć wydaje się to nieuniknione :frowning:

Wprawdzie to żmudne , ale można spróbować szukać sterowników do urządzeń zainstalowanych w laptopie na stronach ich producentów . 

Jak nie urok to sr***a… Po zainstalowaniu win 7 pojawił się kolejny problem o wiele bardziej uciążliwy(z każdą próbą rozwiązanie poprzedniego następne nawarstwiają się), a mianowicie nie działa ani prot usb ani modem wifi. Także teraz nawet chcąć przejść spowrotem na win 8.1 nie mogę ponieważ nie mam płyty z OS a w biosie nie widzi żadnego urządzenia flash\usb. Biorą pod uwagę mój brak napędu optycznego zostałem na lodzie. Przy instalacji 7 musiałem zmienić styl partycji\dysku z gtp na mbr, choć to raczej nie powinno mieć znaczenia. sęk w tym, że po zainstalowaniu 7, jak już wspomniałem, przestały działać porty usb i nie wiem co teraz zrobić bo w biosie też nie wykrywa żadnego, nie istotne czy jest on na fat32 czy na ntfs. Pendrive przerobiony na bootowalny programem rufus(bios nie widzi), a później win 7 boot tool(także brak). Macie jakies pomysły? 

1xUSB 2.0  i USB 3.0 ? W7 nie wspiera natywnie USB 3.0 .

1xusb 2.0 i 2x usb 3.0. Żaden nie działa, nawet otwierając menadżer urządzeń wywala mi same błędy przy portach, WLAN, HD Audio Video adapter, można powiedzieć, że praktycznie przy wszystkim. Pierwszy raz się z tym spotkałem bo te sam system instalowałem na stacjonarce i wszystko było cacy a tu klops. W BIOS’ie widzi tlyko hdd i napęd jako boot a usb w ogóle. Ogólnie sekcja boot jest beznadziejna bo wskazać można tylko nośnik\napęd, który jest już zamontowany\ widoczny. Nie ma opcji ustawienia “ogólnego”, tak aby bootował i jakichkolwiek urządzeń flash’usb. Strasznie skromny BIOS.