Win7 Dwa niezalezne pulpity

Witam kupiłem sobie drugi monitor i chciałbym mieć dwa niezależne od siebie pulpity tzn. na jednym np grać a na drugim w tym czasie mieć przeglądarkę albo coś innego, od razu mowie ze nie chce przejeżdżać myszka z jednego ekranu na drugi tylko powiedzmy jakimś klawiszem przełączać się pomiędzy monitorami najlepiej żeby były one niezależne czyli na obydwu mam pasek u dołu ekranu ikony itd. oraz mogę ustawić różne tapety w różnych rozdzielczościach.

W zależności od sprzętu, możesz uzyskać taki efekt za pomocą oprogramowania dołączonego do karty graficznej.

Jeżeli szukasz programu, to spróbuj ULTRAMON.

Tworzy niezależne wirtualne pulpity, które mogą być przerzucane na kilka monitorów.

Wydłubiesz sobie program w internecie. Co do licencji, to nie pamiętam już - korzystałem krótko, ale chyba program jest płatny…

Yellowmachine , na forum używamy polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku zmien.gif

TheBirchTree , oczywiście chodziło o Yellowmachine. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dobrze by było za darmo zrobić :slight_smile:

Ja ze swej strony mogę polecić Ci program DisplayFusion Pro, będąc na “siódemce” dosyć często używałem tego programu do obsługi monitora i TV. To, co potrzebujesz, czyli m. in. dwa niezależne pulpity, dwie niezależne tapety, proste przełączanie pomiędzy monitorami, przenoszenie okienek z jednego monitora na drugi zdefiniowaną ikonką dołączającą się do krawędzi okienka - ten program Ci to zapewni.

Co do grania na jednym monitorze, a poruszania się w przeglądarce na drugim monitorze - próbowałem raz tak zrobić, niestety, nie udało się, bowiem na monitorze z grą myszka jest zablokowana tylko w obszarze gry bez możliwości przesunięcia jej na drugi monitor. Więc darowałem sobie wnikanie w ten temat (być może inni znają na to sposób).

Tak czy inaczej - program okazał się niesamowicie pomocny w obsłudze dwóch ekranów :slight_smile:

Tak, ale mnie interesuje nie przesówanie myszki do konća ekranu żeby wyjechała na drugim ekranie tylko przeskakiwanie pomiędzy ekranami jakimś klawiszem, tudzież hotkeyem

Podaj może sprzęt na jakim pracujesz…

Tak będzie najprościej.

monitory benq G922HDAL i iiyama prolite x2377hds

system windows7 64bit karta grafiki radeon HD7770 tyle powinno wystarczyć

Dodane 26.07.2013 (Pt) 23:45

UP!