Win7 Home Pr. nie zapisuje CSS-ów


(Masaj) #1

Witam,

Win 7 Home P nie zapisuje (przynajmniej u mnie) plików w postaci Cascade Style Sheet Dokument - CSS , zamiast tego mam nie potrzebne Dokument Arkusz Stylu kaskadowego czyli w sumie notatnik

Na 7 > Plik- zapisz jako- wszystkie pliki- rozszerzenie .css = plik zapisany jako Dokument Arkusz Stylu kaskadowego.

Na Xp> Plik- zapisz jako- wszystkie pliki- rozszerzenie .css = plik zapisany jako CSS - Ten sam plik !!


(Marcinch7) #2

Wiesz, że "Arkusz Stylu Kaskadowego" to po agielsku "Cascade Style Sheet"?

Nie wiem w czym problem.


(Xeon Bloomfield) #3

Problem o nic, plik ".css" to ".css" i tyle.

Tłumaczenia zawsze wprowadzają jakieś zamieszanie.


(Masaj) #4

Dobra tylko czemu to nie chce działać , pomijam już "inne" oznaczenie" , ikonę i to, że w Minefield 4.0b9pre PL gdy się chce podciągnąć pasek kart na przycisk przeglądarki za pomocą skryptów CSS to jest problem bo MF/FF nie widzi tego folderu

userChrom-example.css i zawartych w nim plików a powinien np. tutaj:

http://translate.googleusercontent.com/ ... Ak7Ih9imEQ , http://translate.google.pl/translate?hl ... rmd%3Divfd .

Jak coś daje same "skrypty"

http://wklejasz.pl/zobacz/hwse , http://www.wklejto.pl/83913


(Marcinch7) #5

Nie wiem o czym ty do nas mówisz, a w szczególności nie wiem czy wiesz do czego służą CSS'y...


(goomish) #6

Masaj , straszliwie wszystko poplątałeś, nie mówiąc już o tym, że chyba byłeś bardzo zmęczony pisząc te posty :slight_smile:

Ale od początku... jak już ci pisali css to css, a że w jednym systemie nazywa się tak, w drugim inaczej to tylko przypadek. Zależy od tego która aplikacja ostatnia "dowiązała" się do tego typu pliku. Ale to zawsze i wszędzie będzie normalny plik tekstowy, który można łatwo otworzyć, przeglądać i edytować choćby w notatniku.

Jeżeli ci nazwa Kaskadowe arkusze... nie odpowiada, to uruchom regedit.exe znajdź HKEY_CLASSES_ROOT\CSSfile i zmień co trzeba.

Kolejna sprawa: userChrom-example.css i ten drugi to po pierwsze nie są foldery, tylko pliki a po drugie Firefox ich "nie widzi" bo to są tylko przykłady (example). Żeby je "zobaczył" usuń -example z nazwy

I na koniec. Tych "skryptów" nie wrzuca się do folderu z userchrome.css, tylko wkleja do "środka" tego pliku. Chociażby przy pomocy w/w notatnika.

Albo jeszcze nie koniec :-). Jak już tak lubisz "dłubać" w interfejsie Firefoxa zainstaluj Stylish. Będzie łatwiej :slight_smile:


(system) #7

Przecież to jest to samo, tylko inny opis pliku css, co wynika z tego że 7 ma inne bardziej rozbudowane tłumaczenie i tyle. :lol: