WIN7 i WIN XP na jednym dysku - kilka pytań

(Ramoses7) #1

Witam.

Mam kilka pytań.

1 Jaką wersje Media Player posiada w sobie WIN7?

2 Jaką wersje IE posiada w sobie WIN7?

3 Jaką wersje .NET Framework posiada w sobie WIN7?

4 Czy można mieć WIN7 i WIN XP na jednym dysku i nie będzie żadnych problemów i niespodzianek przy pierwszym uruchomieniu kompa? Czy będzie możliwość wybrania jaki system chce uruchomić czy trzeba będzie coś gdzieś pokombinować?

5 Czy po odinstalowaniu WIN7 nie będzie problemów z działaniem WIN XP?

6 Czy przy takiej konfiguracji WIN7 x64 będzie się dobrze sprawował i warto zainstalować?

Procesor Athlon™ 64 X2

Procesor: 1,9GHz

Procesor (pamięć cache): 1MB

Procesor AMD Athlon Dual-Core QL-60

Pamięć zainstalowana (pojemność): 3GB

Karta graficzna: Ati Radeon HD3200

Karta graficzna (pamięć współdzielona): 512MB

(niezDarek) #2

ad1. WMP11

ad2. IE7

ad3. wydaje mi sie że 3.5.1

ad4. nie będzie żadnych problemów, będziesz miał wybór systemu przy starcie

ad5. jeśli będą na jednym dysku to problematycznie jest odinstalowanie samego win7,

ad6. bez problemu będzie działać

(Ramoses7) #3

zapomniałem doprecyzować, na jednym dysku ale oczywiście na dwóch partycjach.

7 Jaki Codec Pack polecacie na WIN7?

8 Czy zainstalowanie DirectX też jest wymagane i w jakiś sposób poprawia grafike? Dodam, że nie będę korzystał z gier.

(Db2524) #4

WMP 12 i IE8

1. W7 posiada większość potrzebnych kodeków już na starcie

2. nie ma potrzeby instalowania żadnego DX

3. programem EasyBCD przywrócisz domyślne bootowanie XP, a następnie sformatujesz partycję z W7, wszystko z poziomu Win XP.

(Ramoses7) #5

Mam Neostrade, wszystko przewodowo, zwykły modem. Czy ta ich aplikacja, którą się instaluje będzie działać na WIN7 x64?

(silvver) #6

Nie tak do końca, instaluje się najnowszego directx 9 aby w systemie były najnowsze wersje jego bibliotek (które są wymagane przy niektórych nowszych grach).

A co do kodeków to polecam K-Lite Codec Pack 6.2.0 Full (oraz K-Lite Codec Pack 64-bit 3.7.0 jak się zdecydujesz na system x86-64) i korzystanie z MPC HC

(Ramoses7) #7

Zainstalowany.

Jeszcze jedno pytanie.

Gdzie w tym Windows Media Player w WIN7 można znaleźć takie coś jak skojarzenia plików bo kompletnie nie mogę tego znaleźć.

(Db2524) #8

Start > Domyślne programy.

Co do DX, to owszem dochodzą nowe biblioteki, ale podczas instalacji gry instalują się wszystkie składniki potrzebne do jej działania.