Win7 kilka pytań o soundmax

witam

Właśnie przeszedłem przeprowadzkę z win XP na win 7. Jest całkiem niezle, ale mam kilka pytan na ktore googole niedało mi jasnej odpowiedzi.

  1. Moja płyta głowna to asus M2N-E, (ma zintegrowany czip dzwiekowy soundmax) Po instalacji win7, dzwięk był wporządku, ale chciałem zainstalowac dedykowane sterowniki od asusa dla tej płyty, w których był rownież ładny panelik sterowania dzwiękiem (soundmax panel). Ponieważ na stronie asus niema żadnych sterów tej płyty głownej dla win7 wziołem te dla visty64 (7 tez mam 64 bit). Wszystko zainstalowało się poprawnie, sterownik dzwięku jest wykrywany jako “soundMax integrated digital hd audio” ale niemoge znalesć wspomnianego wczesniej panelu od asus’a. szukałem w program files, w panelu sterowania, w ustawieniach dzwięku. Wczesniej na Xp była poprostu ikona w trayu. Gdzie on może byc ? #-o

  2. Problem ze znalezieniem opcji, mam rowniez w przypadku gdy chciałbym zmienić uzywany sterownik urządzenia audio. Pamiętam ze w xp były proste właściwości dzwięku i lista wyboru sterownika dla urządzenia. Gdzie to teraz pochowali ?

  3. Czasami dzwięk z systemu (np. gdy klikamy wstecz w katalogu) jest tak jak by opuźniony. Gdy przegladam katalogi, zdaza się ze po wejsciu w katalog z głosników wydobywa się charakterystyczne “PRUT” dopiero za sekundę słysze normalny “click.wav” dlaczego tak sie dzieje ? jak temu zaradzić : (.

Jeśli chodzi Ci o panel to z pewnością zapomnij o tym z xp miałem tak samo z płytą dźwiękową creativa na xp miałem ładny kolorowy panel a na viście już nie po prostu się z tym pogodziłem. Jeśli natomiast chodzi Ci o włąsciwosci sterownika lub jego zmianę to klikasz prawym myszy w komputer w xp było to “mój komputer” i tam wybierasz właściwości następnie masz po lewo na górze menadżer urządzeń klikasz i wybierasz dane urządzenie prawym myszy tez właściwości i masz wszystko :slight_smile:

Osobiście używam (ze strony asusa, do Rampage ii extreme) sterowników

SoundMAXAudio_V61026590_Win7.zip

Dodatkowo trzeba ustawić 5.1 które “znika” po zainstalowaniu X-FI v10

U mnie działa, Vistowe sterowniki wcześniej też nie chciały działać :confused:

Darkeden-wypróbuj tych http://www.przeklej.pl/plik/7-audio-rar-00052367t7tb znalazłem je kiedyś na jakimś zagranicznym forum asusa.Do mojej płyty pasują i jest ten panel o którym wspomniałeś.Działają na 32-64 bit.

dzięki wielkie za odpowiedzi !

Sterowniki z linku jest świetny : D cudownie działa, i nic juz nie ‘pierdzi’. Wielkie dzięki !

Witam ja mam taki problem ze posiadam płytę P4V800 i nie ma do niej sterowników ani do visty ani do 7 błagam pomocy.