Win7 - kupno i format z usb

witam

zastanawiam sie nad formatem netbooka, ktory nie ma stacji dvd.

pierwsza sprawa to taka, ze nie mialem w zestawie plyty z systemem a nagrac plyte recovery nie mialem jak, bo jak wspomnialem wczesniej, nie mam napedu. mam orginalny system (a raczej tylko klucz) win7 home premium. czy powinienem dostac ta plyte (bez klucza) od firmy netbooka? bo dzwonilem do supportu niedawno i powiedzieli mi, ze za 100zl dostane ta plyte. i tu nie wiem, oplacalne jest to? bo w koncu kupilem netbooka z oryginalnym systemem. i tu jeszcze sprawa, czy to bedzie czysty system czy jakis zmodyfikowany przez producenta dla tego netbooka?

druga sprawa. jak wyglada format i instalacja systemu przez usb? poprostu wpinam pena i bootuje kompa z opcji usbflash?

  1. jak wgrywa sie zawartosc plyty z systemen na pendrive? gdzies slyszalem ze microsoft ma jakis tam program, przez ktorego sie to robi, ale nie wiem. trzeba zrobic najpierw obraz plyty .iso? i w ogole czy 4gb pamieci flash wystarczy zeby pomiescic system?

i czwarta rzecz. sterowniki. wgrywa sie je przez podpiecie pena po instalacji systemu czy tez to inaczej wyglada? a w ogole jak sprawdzic jakie posiadam aktualnie wersje sterownikow, zeby potem sie nie pomylic. i jaka jest kolejnosc ich instalowania.

netbook dell inspiron duo, konkretny model inspiron 1090-5786

czekam na odpowiedzi. pozdrawiam

tak

http://windows7.pl/aktualnosci/latwiejs … drive.html

wystarczy.

najpierw musisz system zainstalować, a sterowniki to potem instalujesz z skąd je masz, nie ma znaczenia czy znajdują się na pendrvie czy na dysku. Najlepiej odwiedź stronę twojego producenta netbooka, i pobierz najnowsze sterowniki dla twojego modelu

Recovery nie działa? Proste, szybkie i przyjemne rozwiązanie do przywracania systemu…

:roll:

na wstepie dodam ze dziekuje za podstawowe informacje. Windows 7 USB/DVD Download Tool sciagnalem, odpala bez zarzutow. pamiec flash 4gb takze mam. sprawdzalem, jest mozliwosc bootowania netbooka z usb.

teraz jeszcze chodzi o plyte z windowsem. oplaca mi sie dawac to 100zl za plyte z win7 home premium? czy moze znajde jakas lepsza oferte w internecie za sama plyte? moglbym sciagac z internetu ten obraz .iso, ale nie chce jakegos syfu wrzucic na kompa, a po za tym nawet jesli ma sie klucz to jest to piractwo z tego co slyszalem. a microsoft nie oferuje jakiegos pobrania obrazu windowsa po wpisaniu klucza? kazda informacja pomoze.

co do sterownikow, zapytalem poniewaz na liscie na stronie producenta np do chipsetu sa dwa sterwniki, realtek i intel. da rade sprawdzic jakie sterwoniki mam teraz poinstalowane, zeby potem sciagnac i zainstalowac te wlasciwe?

http://support.euro.dell.com/support/index.aspx?c=pl&l=pl&s=dhs&cs=pldhs1 na tej stronie wystarczy wybrac; laptops - ispirion - inspirion duo i na dole jest lista

wlasnie nie dziala. nie bede dochodzil czemu tak jest, bo z tego co sie orientuje to na recovery jest zapisay obraz systemu z pierwszego dnia uruchomienia, czyli zmodyfikowany przez producenta. bardziej zalezy mi na wgraniu czystego systemu i podstawowych sterownikow bez zadnych zbednych programow dolaczonych przez producenta. jak nie bedzie mozliwosci formatu przez pamiec usb lub przerosnie to moje mozliwosci, nie pozostanie mi wyboru, bede musial zainteresowac sie rozwiazaniem problemu z uruchomieniem recovery. na razie sie tym nie przejmuje.

pozdrawiam.

Dodane 30.01.2012 (Pn) 19:11

jeszcze zapytam. mam aktualnie microsoft office starter. bede go mial po reinstalacji systemu czy nie?