Win7 nie bootuje

bez żadnego specjalnego powodu windows dziś nie chce się włączyć. mam opcje uruchomić normalnie albo z naprawą systemu. przy normalnym: freeze przy ‘uruchamianie windows’ jak pojawią się 2 kropeczki. przy tym drugim: freeze przy pojawieniu się paska ładowania.

 

system awaryjny nie działa (żaden), przy ładowaniu sterowników zatrzymywał się na aswrvrt.sys. gdzieś przeczytałem, że to sterowniki avasta - usunąłem wszystkie (przez linuxa bootwanego z USB). teraz zatrzymuje się na innym sterowniku - jeden wcześniejszym niż ten avasta (notabene tak samo miał autor tamtego problemu).

 

jest to laptop asusa, nie pamiętam modelu. proszę o pomoc

model pisze na spodzie laptopa na naklejce

asus k70a

 

próbowałem, freezuje w tym samym momencie jak przy normalnym włączaniu (starting windows i kuleczki)

to znaczy że wciąż uruchamiasz system

 

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/K70AB/pl4806_K70_user_manual_v2.pdf strona 12

 

jeśli nie masz w komputerze partycji recovery ani wcześniej wykonanych płyt recovery to pozbyłeś się systemu

nie wiem czy mam, robiłem to już wcześniej i wyglądało to tak jak w instrukcji i teraz, z tym że sie nie wieszało.

 

co to znaczy, że pozbyłem się systemu? co należy zrobić?

 

dodam, że kiedyś już miałem taki sam problem i przeszło samo.

Ja mam podobny problem i co dziwne też na produkcie asusa - płyta główna P9X79 DELUXE , płyta ma wejścia do myszki i klawiatury tylko na USB, więc podczas formatu brakuje chyba sterowników do USB więc klawiatura i myszka nie działają. Pozastaje martwe okienko język,kraj, system 32 lub 64 Bit, ale na tym koniec. Może ktośporadzi będę wdzięczny.