Win7 nie startuje po aktualizacji

Witam, pobrała mi się dziś jakaś aktualizacja windowsa, następnie po restarcie pojawia się ekran ładowania systemu a następnie coś w stylu “Trwa konfiguracja systemu Windows. Nie zamykaj komputera.” Jednak po jakiś 3-5min zawiesza się kursor, i nic nawet przez kolejne 15 minut.

Mogę wejść w tryb awaryjny, ale w zainstalowanych aktualizacjach nie ma niczego z dzisiejsza datą.

Co poradzicie?

Pozdrawiam

miałem to samo w win7 x86 (32bity). W trybie awaryjnym działa bez problemu. Problem nawet nie rozwiązało przywrócenie konfiguracji do ostatnio działającej, ale przeskanowałem kompa avast’em U3 i po tym komp normalnie odpalił…

To były dwie aktualizacje. Jedna dotyczyła Internet Explorera i była to zbiorcza aktualizacja KB978207 a druga dotyczyła M. Silverlight . Niestety i u mnie pierwsza próba zainstalowania poprawek zakończyła się ----niebieskim ekranem. Za drugim razem wszystko poszło dobrze z zainstalowaniem tych poprawek. Oprócz tego musiałem od nowa zainstalować Firefoxa i Thunderbirda, bo nie można ich było uruchomić. Na szczęście ustawienia, konta i maile nie przepadły. Włączyła się naprawa systemu i Windows 7 HP 64 bit u mnie uruchomił się. Także jestem ciekawy, co się stało. Nie pamiętam, co pisało w przyczynach tego niebieskiego ekranu. Kaspersky u mnie blokuje raportowanie błędu.

To Wam współczuję. U mnie obydwie aktualizacje niczego nie namieszały. Konfiguracja w sygnaturce

Co do naprawy - być może naprawa systemu z płyty instalacyjnej pomoże.

U mnie też nie sprawiły problemu.

Właśnie zainstalowałem je przed chwilą.

Dobry Wieczór !

Jeśli możesz wejść w tryb awaryjny, to spróbuj przywrócić system sprzed aktualizacji.Z tego, co się orientuję to przed każdą aktualizacją Windows tworzy taki punkt.Spróbuj to zrobić.Jeśli to nie pomoże to jeszcze spróbuj zrobić " ostatnia dobra konfiguracja" po naciśnięciu F8 jest taka opcja.

Biedroneczka7