Win7-nie zapisuje hasła do połączenia internetowego

Witam,

ostatnio miałem problemy z neostradą, a dokładniej całe moje miasto. Padły im serwery czy coś takiego.

Podczas tej awarii nie można było się połączyć z netem, łączenie zatrzymywało się na “Trwa weryfikacja nazwy użytkownika i hasła”.

Teraz kiedy to naprawili mój problem polega na tym, że gdy wpiszę dane w ustawienia połączenia internetowego, kilknę żeby zapisało, to się połączy, ale po restarcie interentu, lub jego odłączeniu-gdy kilkam połącz(bo dane internetowe powinny być zapisane) to wywala mi że pisuję złe dane. Gdy wpiszę ponownie to się połączy. Próbowałem wszystkiego tj. wpisywania innych haseł, pustych, reinstalacji sterowników modemu żeby wyczyścić to co tam jest wpisane źle, a nowe się nie zapisują. :confused:

Gdyby miał ktoś jakiś pomysł co zrobić to proszę o pomoc.

Z góry Thx

To zależy którą wersję Win 7 posiadasz. W wersji RTM nie powinno być tego problemu natomiast w wielu wcześniejszych wersjach tak było. Sam posiadam internet od Netii i modem Sagem Fast 800 , miałem ten sam problem co ty czyli brak zapamiętywania loginu i hasła podczas łączenia z netem

Build to chyba 7229.

Jak to właściwie jest z tym RTM. To jest legalne?

To nic nie da się z tym zrobić? Może gdzieś są zapisane dane lub da się coś usunąć żeby to na nowo wprowadzić żeby działało.

Wiesz , ja po wielu instalacjach różnych build-ów Windows 7 w końcu wróciłem do Windows 7 Release Candidate Build 7100 i jestem zadowolony , początkowo było kilka problemów ale obecnie Windows update oferuje sporo aktualizacji i myślę że poprawiło to działanie systemu. Docelowo czekam na 22 pazdziernika na premierę systemu , zamówiłem w Vobis wersję Box więc wreszcie skończą się te kombinacje. A co do twojej wersji to przez długi czas uchodziła za najlepszy Build no ale ten problem z hasłami do neta wielu ludziom z forum windows 7 nie dawał spokoju, były jakieś próby obejścia tego , nawet gotowy sposób ale jak dla mnie to lipa . Wejdz na to forum i spróbuj poszukać tego tematu może tobie pójdzie z tym lepiej. windows7.pl/forum

Heh, ja potrzebowałem tego buildu ponieważ na 7100 Aion nie chciał się odpalić, a na tym śmiga.

Poszukam czegoś może coś znajdę, ale wątpię.

Gdy mi coś nie odpala to wchodzę we właściwości - zgodność i w zależności od tego w jakim systemie dany program można uruchomić wybieram XP lub Viste - zatwierdzam - OK i wtedy instaluje. Nie wiem czy działa to w przypadku każdego programu -pewnie nie, ale np. Expressivo nie działa pod Win 7 a po wyborze zgodności śmiga aż miło. Mam tu na myśli wersję Expressivo Jacek 1.4.2, w nowszej wersji być może już działa

Aion ma to do siebie, że na buildzie 7100 32bit nie działa, a na 64bit wchodzi bez problemu.

Napisałem też posta na forum w7 czekam na jakąś odpowiedź.

A internecie nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie.

Jak myślicie czy ten problem po formacie by ustąpił czy nie bardzo.?

Format tu nic nie pomoże (w temacie tych haseł) . Wszystkie Buildy po RC 7100 mają ten sam problem dopiero RTM zapamiętuje

To jak to jest z tym RTM on jest legalny czy nie.? I czy pasuje do niego klucz który był od MS.?

RTM możesz używać przez 30 dni ale łatwo przedłużyć ten okres (o ile się nie mylę) o kolejne 90 dni.Są już metody (aktywacji) ale ja się w to nie bawię.Gdyby cię jednak interesowała taka forma mogę ci wysłać na PW adresik do strony gdzie znajdziesz sprawdzone linki do systemu i metody aktywacji. Klucze z poprzednich wersji nie pasują.

Z tym sobie już poradziłem.

Teraz mam pytanie. Czy da się jakoś zrobić tak, aby internet łączył mi się razem ze startem systemu, nie używając żadnej zewnętrznej aplikacji(Autoconnect itp.)?

Wrzucasz skrót od połączenia z internetem do autostartu.

Heh, spróbuje tak, ale ostatnio tak robiłem i coś nie działało.

Thx