Win7 PL i winfast tv2000 xp

Witam

Przez jakiś czas uzywałem windowsa 7 pro po angielsku na którym tuner działał bez problemu. Odkad na msdn jest wersja PL to zainstalowalem ja, bo z kompa kozystaja rowniez rodzice ktorym angielska wersjak systemu przeszkadzala. Problem sie pojawia przy isntalacji sterowników do tunera. Instalacja przebiega dziwnie “błyskawicznie”, a po restarcie dostaje mase komunikatów o niezgodności sterownika itp.

Dlaczego ten sam sterownik po angielska wersja systemu działa bez problemu, a pod polską w ogóle zadziałać nie chce? Instaluje sterowniki teoretycznie dla visty, bo na tych na angielskiej wersji systemu wszystko działa pięknie.

Paradoksalnie, tuner nie działa na najnowszych, dedykowanych dla 7ki sterownikach, ani w polskiej wersji systemu ani w angielskiej…

No co sie dzieje?

Używam tę samą bodaj kartę TV (z dopiskiem Expert) od kilku lat. Faktycznie były problemy z nią i W7, ale… już nie ma, także z wersją W7PL.

Otóż nie instalując proponowanych przez system sterowników, należ pobrać najnowsze sterowniki oraz oprogramowanie wprost od producenta: http://www.leadtek.com/eng/support/down … +XP+Expert

Działa znakomicie na W7PL zarówno na oprogramowaniu fabrycznym (PVR) jak na Windows Media Center.

Przed tym należy jednak odinstalować w Menedżerze urządzeń istniejące sterowniki, wykonać restart komputera i nie reagując na propozycje systemu, zainstalować j.w.

nic z tego. Zainstalowany czysty system. zainstalowalem tylko sterowniki do grafiki, sterownik do tunera, restart, instalacja pvr i oczywiscie nie dziala.

W menedzeze urzadzen w dalszym ciagu jest “kontroler multimediow wideo” i komuniakt ze sterowniki nie są zainstalowane.

To jest niemal niemożliwe. Mam wrażenie, że nieprawidłowo instalujesz sterowniki karty. W każdym razie:

  • pobrany plik sterowników .zip należy rozpakować np. WinRARem;

  • otrzymany plik .exe należy również rozpakować Win RARem do folderu;

  • w folderze kolejno otwierać (dla sprawdzenia) folder “TV2000 XP Expert_DV2000(Win7x86)”, następnie “Drivers”, następnie “PCI”, następnie “TV2000XP Expert_DV2000”, dalej “32bit”. W folderze “32bit” powinna być masa plików, wszystko pozamykać i pamiętać kolejność otwierania do folderu “32bit”;

  • Teraz w Menedżerze urządzeń zaznaczyć ten Kontroler multimediów video i z Menu wybrać pozycję Aktualizuj sterownik, dalej: “NIE, nie tym razem”, dalej “Zainstaluj z listy…”, dalej zahaczyć “Uwzględnij tę lokalizację…” i poszukać miejsca zapisu folderu “32bit”, potem OK i powinno być faktycznie OK. Jest to tzw. instalacja sterownika “z pod Menedżera urządzeń”.

Nic więcej nie pomogę. U mnie w ten sposób karta na W7PL chodzi normalnie i bez zarzutu.

po instalacji sterownika w ten sposób, karta jako tako dziala, ale pilot juz nie

chyba wroce na angielska wersje systemu, tam problemow nie bylo, bo na polskiej to ze sterownikami do karty dźwiękowej też są problemy. Nie wiem jakim cuem jezyk systemu ma wpływ na sterowniki, ale widac w MS ma.

Nie ma żadnego znaczenia język systemu. Nie zbyt rozumiem, co znaczy, że karta “jako tako” działa. Działa, albo nie.

Również do karty dźwiękowej W7 sama proponuje sterowniki i to bardzio dobre. Przekonałem się, używając na W7 dźwiękowej karty C-Media z przed 6 lat! Po zarejestrowaniu się (koniecznie!) w oknie Windows Update, system potrafi w ciągu kilku godzin, a nawet następnego dnia, zaproponować zupełnie niezłe rozwiązania problemów. Rejestracja w oknie Windows Update jest jednak konieczna. Powodzenia i nie rezygnuj z PL, bo to nie ma sensu na dłuższą metę.