Win7 problem z uruchomieniem systemu

WIN7
Bardzo proszę o pomoc w odzyskaniu systemu bez utraty danych …
Problem pojawił się po awarii prądu niestety bateria była rozładowana …
Totalna katastrofa na dysku było wszystko !!!

Prawdopodobnie pliki systemowe…

Masz instalkę systemu (płytę z systemem)? Jeśli tak, to uruchom z niej komputer i zamiast instalacji wybierz opcję naprawy, bo poszedł bootloader BCD.

BCD był straszny. Win8 i nowsze działają już na zasadzie bootloader’a UEFI, a nie pliku boot.ini…

BCD w dalszym ciągu jest głównym magazynem informacji dotyczących uruchamiani

Ale to teraz nie ma znaczenia. Odpowiadajac na pytania:

  1. Istotnie posłuchaj rady z ekranu i spróbuj wybrać „naprawę”
  2. uszkodzenie BCD nie oznacza uszkodzenia pozostałych danych. Całkiem możliwe, że wszystkie dalej tam są :slight_smile:

Daj znać, na czym ci bardziej zależy. Ze swojej strony polecam wykopiować dane z pechowego dysku i dopiero wtedy próbować z naprawą.

Boot zrobiłem z USB napęd mam padnięty…
Komp mulił po komendzie napraw z godzinę i nie znalazł partycji …
Katastrofa

HDD, czy SSD? Możliwe, że dysk siada. Trzeba by teraz użyć - najlepiej Linux’owego moim zdaniem - Gparted i sprawdzić, czy „widzi” partycję Windowsową oraz bootującą.

HDD rok produkcji 2011 Baracuda…
nie było żadnego problemu, stale go monitorowałem …
niestety chyba nie żyje
laptop z 2011 roku ale bez zarzutu model Asus K93SV

Czyli najtańszy.

Trzeba regularnie robić kopie danych, teraz ich odzyskanie może sporo kosztować.

Ja bym spróbował uruchomić Hirens Boot. Udało mi się odzyskać dane z dwóch dysków, z którymi normalny system nie chciał się włączyć. Poza tym są tam różne programy diagnostyczne, warto sprawdzić.

Inny komp. Dysk wielkość uszkodzonego. DMDE, obraz dysku na innym nośniku. Skanowanie obrazu, jak zobaczy dane, można zgrywać na jakiś kolejny nośnik. Z uwagi na czas, zalecam obraz robić na SSD.

Jak zaczniesz próby odzyskiwania na oryginale, to możesz zostać z ręką w nocniku.