Win7 x64 jakie kodeki?

Jak w temacie, jakie kodeki video by można było odtwarzać większość rzeczy ?

Używam zestawu combined community codec pack + real alternative + quick time player i wszystkie filmy chodzą mi aż miło, nigdy taka kompozycja mnie nie zawiodła na żadnym z windowsów.

Ja nie bawię się w żadne kombinacje, zainstalowałem spokojnie paczkę kodeków K-Lite Codec Pack Full i wszystko jest w porządku, odtwarza mi dużo formatów, nie wiem jak z .rmvb ponieważ nie mam jak przetestować (nie posiadam żadnego filmu w tym formacie).

również polecam k-lcpf i real player do tego allpayer śmiga mi na win 7 64 bit

Wystarczy Media Player 12 + kodek rmvb + kodek Quick Time ewentualnie Nowy Media Player Classic + kodek rmvb + kodek Quick Time.

A co do pakietów kodeków, Playery typu Media Player 12 i tak będą korzystać z systemowych kodeków chyba że przestawisz z kodeków systemowych na kodeki firm trzecich programikiem Win7DSFilterTweaker. Ale tu czasami mogą występować problemy ( u mnie Fallout 3 mocno zwolnił po przestawieniu kodeków).

Nie potrzeba żadnych tych stert programów. Wystarczy VLC Media Player: obsługuje wszystkie rodzaje plików bez dodatkowych kodeków. Nie jestem pewny na 100% ale chyba jest też wersja x64.

Mam takie pytanie czy wystarczy zestaw jaki zawsze w standardzie pakuje - Divx + Svid + AC3 + Realalternative? NIestety do gotowych paczek jestem negatywnie nastawiony.

Powiem tak:

Media Player Classic ma własne kodeki i jest w wersjach 32bit i 64bit ale nie odtwarza rmvb.

KMPlayer ma własne kodeki jest tylko 32bitowy i nie odtwarza rmvb

VLC Media Player ma własne kodeki jest tylko 32bitowy i nie odtwarza rmvb.

Więc kodek od rmvb należy doinstalować.

SMPlayer ma własne kodeki, jest 32-bitowy i odtwarza .rmvb.

Ja już nie bawię się kodekami (także na Win 7 x64) od momentu kiedy znalazłem SMPlayer. Lekki, z polskim interfejsem, uniwersalny.

Jedynie instaluję QuickTime Alternative, jeśli potrzebuję wtyczki QuickTime do Firefoxa.

Windows 7 ma już w sobie wiele kodeków, polecam doinstalowywać wtedy gdy poszczególne będą dopiero potrzebne.

K-lite mega codec pack i po problemie. Ma już w sobie real alternative i dobry odtwarzacz media player classic. a odtworzy praktycznie WSZYSTKO :wink:

No i po co instalować pełny pakiet kodeków i zaśmiecać system ? wystarczy player z własnymi kodekami.