Win8 64 Bit Format Instalacja Win7 64Bit Problem z partycjami

Witam

 

Mam typowy problem w nietypowej osłonie. Chce zainstalować windows 7, na laptopie.Przy instalacji okazało się, że mam typ dysku GPT i nie mogę tego zrobić.No i teraz znalazłem, że rozwiązaniem problemu jest wykasowanie dysku do 0.

I tu zaczyna się problem: Na partycji D: (niesystemowej) mam bardzo ważne dane i nie mogę ich skasować.  Wcześniej skasowałem już sobie partycje systemową, nieświadomy, tego że w nowych laptopach jest coś takiego jak UEFI oraz to GPT. 

 

 Na moim laptopie wcześniej był Windows 8. 

 

bestalski, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając opcji EDYTUJ , później Użyj pełnego edytora , popraw tytuł tematu, tak aby mówił konkretnie o problemie. W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

Teraz to już chyba recovery nawet nie pomoże bo to chyba kasuje cały dysk i wgrywa systen

Musisz dorwać jakiś program live cd Który zrobi ci kopie partycji Z tymi ważnymi danymi i wtedy kombinuj z systemamami

Uruchom instalator Win 7 w trybie uefi, wykorzystaj do tego boot menu (zwykle to F10 podczas postu Biosu) tam powinna być opcja z UEFI w nazwie.

Oczywiście to zadziała jeśli płyta win 7 ma odpowiednie pliki do tego.