Win8 klasyczny wygląd

Kupiliśmy laptopa z win 8 starszej osobie i jest problem. Proszę o pomoc.

Jak zmienić wygląd win 8 na klasyczny, pozwalający uzyskać wygląd i menu z poprzednich wersji.

nie wiem czy idzie usunąć metro UI, ale bez problemu można przywrócić “start”.

Ale jestem przekonany że metro UI powinno pomóc starszej osobie. Przecież to taki drugi pulpit nawet bardziej przejrzysty.

W razie czego w sklepie powinna się znajdować aplikacja RetroUI. Ona w połaczeniu z “imitatorem menu Start” (np. StartforDesktop) powinna dać styl Windowsa 7

Można prosić jaśniej, nie rozumiem co to metro UI.

Generalnie musimy zrobić zainstalowanego windowsa 8 bardzie friendly.

rumacz

metro UI to własnie to co widzisz po zalogowaniu się do konta czyli te kafelki i tego nie da się wyłączyć.

Lepiej powiedz co ta starsza osoba robi na tym komputerze. Bo jak tylko internet to nie widzę problemu aby przypiąć IE do metro UI i nigdzie ta osoba nie będzie musiała klikać etc.

Komputer z win 8 używany jest do internet, poczta, skype, edytor tekstów.

no to nie szukaj rozwiązania w postaci zmiany systemy. Na tych kafelkach zainstaluj ze sklepu skype, wrzuć skrót IE, zainstaluj offica i sam się znajdzie w kafelkach. Będzie przejrzyście bez zbędnych operacji w postaci usuwania metro etc.

tak właśnie zrobię. Spróbuję przekonać ojca do używania tej wersji systemu.

Mam problem ze skype. Przypiąłem do profilu złę konto i nie wiem gdzie się zmienia takie ustawienia

klikasz po prawej stronie na awatar, przenosi Cię do profilu. Na samym dole powinny być takie opcje: Ulubione, Pokaż profil, Usuń

nic takiego nie znalazłem

Klikasz na awatar ze statusem po prawej stronie. Z prawej strony na tym niebieskim pasku na dole masz Konto oraz Wyloguj. Klikasz na wyloguj i logujesz się na nowe konto

dziękuję wszystkim za rady. Poradziłem sobie. Zostawiamy win 8