Win8 na sony vaio - licencja OEM

Witam, dostałem laptopa sony vaio [z uefi już]. Chciałem go sobie na nowo przeinstalować ale coś mi padło podczas instalacji z recovery więc chciałem wgrać od zera z oryginalnej płyty Windowsa 8 x64 na niego używając mojego klucza, który wcześniej wydobyłem odpowiednim softem z laptopa. Niestety przypadkowo pousuwały mi się partycje z systemem i jakieś inne. Została partycja typu OEM (260MB), partycja typu MSR czy jakoś tak, tez ok 180MB jedynie oraz jakaś pusta partycja 1,7GB i miejsce nieprzydzielone ~440GB. Problem miałem pierw z zainstalowaniem systemu, ale jakoś przeszedłem przez to (gpt/mbr i te sprawy)… No dobrze system zainstalowany, ale wypluwa mi mój klucz jako nieprawidłowy… I teraz nie wiem co robić, bo przecież klucz prawidłowy mam, mam nawet product ID spisany, ale to nic nie zmienia… Co muszę zrobić by zainstalować na tym vaio Windowsa 8, skoro nie mam już obrazu recovery? Mam oryginalną płytę z Windowsem (z innego mojego pc), ale jak już mówię same z nim problemy… Po instalacji wyskakuje jakiś błąd konfiguracji secureboot, no i nie działa mi klucz, który wcześniej wydobyłem z laptopa.

Namieszałem strasznie, ale mam nadzieje, że jakoś wytłumaczycie co narobiłem, i co muszę zrobić by aktywować ten system.

P.S - co zrobić z tymi partycjami? Może najlepiej będzie je wszystkie pousuwać i postawić system na nowo? Tylko co wtedy? Co się znajduje na tej partycji OEM skoro ma tylko ~260MB? Może tam jest gdzieś jakas informacja o moim kluczu, tylko jak to powiązać ze świeżym systemem windows8 ?

Informację o kluczu masz zaszytą sprzętowo w laptopie.

Co do aktywacji - pozostaje Ci telefon na infolinię MS.

Ja muszę to robić prawie za każdym razem kiedy instaluję na laptopie system z czystej płyty, bez tych wszystkich śmieci dorzuconych przez producenta sprzętu.

A co się podaje przy aktywacji telefonicznej? Mam ten wyciągnięty klucz, product ID, laptopa i tyle. Coś jeszcze przygotować muszę?


EDIT:

I co z tymi partycjami OEM i tą drugą? Można usunąć?