Win8 - problem przy bootowaniu

Witam wszystkich.

Chciałem zasięgnąć waszej pomocy ponieważ chce zainstalować system Windows8

Wszystko szło dobrze, wypaliłem płytkę na pendrive korzystając z poradnika w sieci i teraz jest problem. Kiedy restartuje komputer bootuje, ukazuje mi sie logo win8 i laduje z pendriva. Po kilku minutach wyskakuje mi wiersz polecen cmd.exe

tutaj to co ukazuje sie moim oczom

Administrator: X:\Windows\System32\cmd.exe


x:\Windows\System32\wpeinit.exe

x:\Windows\System32\

Dodam ze komputer jest nowy i nie dawno kupiony.

System operacyjny jaki jest zainstalowany to Windows7 Ultimate 32-bit

Myśle ze może też tu chodzić o to ze chce zainstalować 64bitową wersje Win8. Nie koniecznie muszę instalować win8 na win7. Mogę zrobić gruntowny format dysku tylko powiedzcie mi jak to zrobić ponieważ kiedy wpisuje komendę format c: wyskakuje mi komunikat “enter current volume label for drive c”, kiedy wpisuje ektykiete np “c” albo “Dysk Twardy” wyskakuje “an incorrect volume label was entered for this drive” i nie ma żadnej reakcji.

Jeżeli chodzi o systemy operacyjne to jestem troszkę zielony także proszę o szczegółową odpowiedź.

Proszę o szybką pomoc.

Cześć

Napisz w jaki sposób przygotowałeś pendrive i skąd masz obraz ISO systemu.

Gdze wpisujesz tą komendę? Jeżeli chcesz całkowicie sformatować dysk możesz np. uruchomić narzędzie diskpart podczas instalacji systemu i usunąć wszystkie partycje.

Lub usunąć je podczas instalacji w jednym z kroków a dokładniej w kroku pt. “Gdzie chcesz zainstalować system Windows”.

Pendrive przygotowałem za pomocą programu WinUSB Maker. Obraz na 100% został wypalony dobrze bo bootuje tak jak powinien tylko po ładowaniu plików z nośnika usb zamiast instalacji ukazuje mi się w oknie normalny wiersz poleceń. Instalke mam od szefa tj. wersja Enterprise. Na moim biurowym komputerze śmiga jak trzeba.

Komende wpisuje właśnie we wierszu polecen i ukazują mi sie wyżej wymienione polecenia

Cześć

Moim zdaniem problemem jest obraz ISO który posiadasz. Spróbuj przygotować bootowalny pendrvie tym programem:

http://www.dobreprogramy.pl/Windows-7-U … 25159.html

Ewentualnie spróbuj wpisać komendę setup.exe (oczywiście “będąc” w głównym katalogu nośnika instalacyjnego).

Nadal to samo. Ładuje pliki i pod logiem windowsa wyskakuje animacja kuleczek ktore wgl mnie uruchamiaja inatalacje. Po ladlwaniu zamiast instalki wyskakuje to cmd.exe. Jest taka mozliwosc ze instalator nie uruchamia instalki poniewaz pliki sa 64bitowe a system jest 32 bitowy?

Cześć

Próbowałeś wpisać komendę setup.exe (oczywiście “będąc” w główym katalogu nośnika instalacyjnego)?

Tak. Nie ma takiego pliku. Ten Win8 naprawde wiele rozni sie od poprzednich wersji :confused:

Cześć

Więcej pomysłów już nie mam. Masz jakiś “dziwny” obraz z systemem stąd problemy. Sprawdź jeszcze czy na płycie nie masz jakiegoś pliku setup aby odpalić instalację.

Na zakończenie dodam że normalny instalator Windows 8 niewiele się różni od tego z Windows 7.

;/ Może ktoś inny ma jakieś pomysły?

Dodane 06.02.2013 (Śr) 23:23

Zmieniam cel tematu. Teraz pomóżcie mi zrobić formata poniewaz wydaje mi sie ze 32bitowa wersja blokuje instalacje 64bitowej wersji win 8. Kiedy chce zformatować dysk C wyskakuje mi “enter current volume label for drive c” no więc kiedy wpisuje komende “vol C:” wyskakuje mi “Label of device is Zablokowane Przez System” Pomoże ktoś się z tym uporać?

Cześć

Moim zdaniem problemem jest nośnik z którego instalujesz ale nie będę się upierał :wink:

W kwestii sformatowania partycji C. Pobierz GParted, nagraj na płytę bądź przygotuj bootowalny pendrive, uruchom z niego komputer i sformatuj wybraną partycję.

Skoro jest to nowy komputer, to pewnie jest kompatybilny z Windows 8 i spełnia minimalne wymagania umieszczone na stronie:

http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows-8/system-requirements

Problemem może być dysk twardy, gdyż instalator nie ładuje sterownika dla dysku twardego i w efekcie nie masz do niego dostępu. Prawidłowa instalacja powinna przebiegać z płytki DVD. Windows XP można zainstalować z pendrive’a a z 8 mogą być problemy. Lepiej zaopatrzyć się w jakiś napęd optyczny i spróbować zainstalować system według rekomendacji Microsoft