Win98 - błędy i gaszenie kompa

Witam!

Jestem w trakcie robienia kompa kuzynce, komputer dosyć mulił i zaraz po włączeniu się zawieszał.

Wydaje mi się że mimo formata to po dłuższej przerwie jak kompa nie włączę i tak zawiesza (dlatego tak sądze bo już raz tak się stało), zainstalowałem kasperskiego i podczas skanowania komputer się wyłącza. Zdążyłem tylko zobaczyć że skanował jakiś plik works.html, ale go nie znalazłem i nie jestem pewny czy to właśnie jego wina.

Dodam że przy instalacji jakiegoś programy wyskoczył mi krytyczny błąd Windows “Wystąpił krytyczny wyjątek 06 w 0028:C0035B1B w VXD IFSMGR(01) + 00002997. Bieżąca aplikacja zostanie zakończona.”

Zaraz po formacie wyświetlał mi się komunikat że brakuje plik VNETBIOS.VXD, oczywiście brakujący plik ściągłem z neta i wkleiłem - pomogło.

Wyskakiwał jeszcze błąd z biosu o zagrożeniu wirusem, przy czym komputer wydawał dziwny dźwięk. Wyłączyłem to w biosie i pomogło, przy czym od razu zadziałał CDROM z którym też miałem wcześniej problem bo nie chciał działać.

To chyba wszystkie problemy, poniżej log z Hijackthis:

Dziękuje z góry i pozdrawiam!

Log jest czysty :slight_smile:

Kosmetycznie do usunięcia te wpisy:

Optymalizacja Windows 98/Me: http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … topic=4617