Win98 nie wykrywa karty USB

Kupiłem kartę Wi-Fi na USB (Pentagram Hornet) do takiego starego laptopa z Windows 98.

Wkładam płytę instaluje się, restartuje kompa.

Po ponownym uruchomieniu wyskakuje mi program diagnostyczny karty gdzie jest napisane:

Status : Card not plugged in.

Podłączam kartę USB, wyskakuje mi kreator znajdywania sprzętu - zaznaczam Znajdź automatycznie (zalecane) po czym szuka i wyskakuje komunikat, że system Windows nie mógł odnaleźć sterownika do karty (mimo iż ma je na CD eh).

Przeglądając płytę zauważyłem, że jest tam katalog INF, który zawiera katalogi z wersjami Windowsów (Win9x, Xp, NT, ME). Wchodząc do takiego katalogu mam plik o rozszerzeniu .inf - rozumiem, że to ten sterownik).

Jest również plik win9x_setup.exe po jego uruchomieniu mam komunikat: “Nie można przekopiować sterowników, proszę zainstalować je ręcznie”.

Jak mogę zainstalować ręcznie ten sterownik??

PS. Skopiowałem ten plik.inf do C:Windows\Inf, oraz drugi plik z rozszerzeniem .sys do C:\Windows\System32\Divers i nadal nie wykrywa mi karty.

każ mu wyszukać samemu z uwzględnieniem CD-ROM, jeśli nie to aktualizuj sterownik i wybierz katalog ze sterownikiem ręcznie

Tak robiłem i nic to nie zmienia. Ściągnąłem jakieś inne stery ze strony producenta, wykrył kartę ale przy wyłączaniu kompa/ponownym uruchamianiu, jest obrazek “zamykanie systemu windows” i twa wiecznie, a dysk nie pracuje…

:frowning:

Może ten laptop to jakiś ferel, jaka konfiguracja? próbowałeś na nim XP stawiać?

jak nie masz, a masz czas to pogrzeb trochę w necie, poszukaj czy są stery na linuxa i postaw sobie np. Ubuntu

Muszę Cię zmartwić, ale te karty pracują na USB 2.0 z USB 1.1 mnie przynajmniej nie udało jej się uruchomić - próbowałem z XP, ale podejrzewam że to samo będzie z WIN98/SE.

Mam Pentagram HORNET P6122-09

No ale ja ją uruchomiłem już. Wszystko działam net jest. Tylko Win98 ma problemy z wyłączaniem się teraz.

To sprawdź może są błędy na dysku, komenda scandisk z opcją automatycznej naprawy, użyj programu CCleaner i przeczyść system i zobacz.