Winamp 5.1 Surround Edition

Tak nazywa się nowa wersja winampa, tylko o co tu właściwie chodzi, czy wbudowali jakiś systemik przetwarzający dźwięk stereo w surround czy jak?

o co z tym surroundem w nowym winampie chodzi?

(dla formalności mam głośniki 5.1)

Wcześniejsze wersje Winampa bez dodatkowych wtyczek, itp. nie obsługiwały w pełni głośników 5.1. Po prostu albo nie grały 2 tylnie, albo milczał ten centralny :?

i teraz jest tak samo. tzn. mp3 (wiadomo nie ma az szesciu kanałów) i jest odtwarzane tylko w systemie 2.1. Natomiast wszystkie glosniki (5.1) działają tylko ze specjalnymi plikami dzwiekowymi (szescio kanałowymi).

Ja polecam wszystkim co mają glosniki 5.1 odtwarzacz JetAudio jest emulacja mp3 i bedziecie mieli dzwiek nawet dla mp3 zawsze w 5.1 (oczywiscie sztucznie ale efekt jest rewelacyjny)

to ciekawe bo ja mam winampa 5 od długiego czasu i jakoś zawsze moje creative T5900 5.1 grały na cale 5.1, po wyjęciu pomaranczowje wtyczki z suba ale to dotyczy całego dźwięku w komputerze, natomiast jakieś objawy 2.1 to jakieś dziwolągi dla mnie, widać ktoś albo miał kartę nie taką albo nie potrafił skonfigurować głośników, i nie potrzeba tutaj mp3 dts czy innych :?

ja moge powiedziecd tylko ze juz od wersji 2.93 byl dzwiek 5.1.

wystarczy ustawic odpowiednio glosniki w windowsie a nastepnie w ustawieniach winampa w zakladce wyjscie(output) wybrac plugina ktorego uzywamy i tam na liscie kart dzwiekowych nie wybierac podstawowy sterownik dzwieku tylko swoja karte dzwiekowa. status powinien sie zmienic ze stereo na surround lub inna nazwę podawaną przez kartę dźw.