Winamp, album, 1 kliknięcie

Witam.

Chciał bym aby po kliknięcu na plik, otwierał mi sie winamp z muzyką jaka jest zaisana w tym pliku tzn skróty. Wiem ze jest to mozliwe i takei pliki maja rozszeżenie m3u chyba. Bo widziłem u kolegi. Poprostu podzielił sobie muzyke na albumy i po kliknieci 2x na ikonke pojawia sie winamp z lista jaką chce a jak kliknie na 2 ikonke pojawia sie 2 lista (kasuje sie poprzednia i pojawia sie nowa) Wiem ze tłumacze zawile. Mam nadzieje ze menie rozumieie.

Stwórz sobie taką playlistę (playlisty). Dowolnym osiągalnym w Winampie sposobem (drag & drop,menu kontekstowe plików / folderów, menu File -> Open) utwórz listę odtwarzania widoczną w oknie Winampa, poukładaj utwory tak jak potrzebujesz i na koniec w oknie playlista: manage Playlist -> Save playlist. Powtórz dla każdej playlisty jaką chcesz utworzyć. Dalej: przycisk ML (Biblioteka/Media Library) -> File -> Import Playlist from file.

Gotowe :slight_smile: Od teraz za każdym razem kiedy będziesz chciał odtworzyć całą listę odtwarzania, przejdź do Media Library-> Playlisty -> dwuklik

Albo w folderze z plikami dwuklik na pliku z rozszerzeniem .m3u albo .pls.

P.S. Opis na podstawie Winampia 5, skórka Modern, język angielski

Uruchom Winampa. W jego oknie Winamp Playlist dodaj wybrane utwory.

Na dole po prawej masz przycisk List OPTS

PMP na niego i wybierz Zapisz Playlistę

Możesz też użyć skrótu klawiatury +

Dzieki Wielkie

Mam winampa 2.95 ze względów ekonomicznych (Jak testowałem najmniej ramu zrzerał) I porada Asteriska jest… lepsza. Dziekuje Panom