Winamp dla Linuxa

(Boro Casso) #1

Istnieje może winamp dla Linuxa. Szukałem w google ale linki do winampów nie dzałają :(.

Jeżeli już takiego nie ma to jakiś program co odtwarza radia internetowe takie winampowe dla linuxa :wink:

(Vader481) #2

Amarok - ma nieporównywalnie większe możliwości niż Winamp, przy zbliżonej intuicyjności :wink:

Jest też XMMS - jak zainstalujesz, to poczujesz się jak w domu (czyt. jak w Winampie).

(Boro Casso) #3

Program fajny (na screenach) szkoda ze nie ma go na ubuntu 6.06

(Vader481) #4

Którego nie ma?? No nie wmówisz mi, że nie ma ich w repozytoriach do ściągnięcia... :smiley:

(Boro Casso) #5

szukałem nie ma. Jak możesz daj link

(Vader481) #6

A jaką masz wersję Ubuntu??

(Boro Casso) #7

6.06

(Vader481) #8

Tutaj masz napisane, jak dodać odpowiedni wpis do repozytoriów.

(Boro Casso) #9

heh mam linuxa od krutkiego czasu. Może mi sie uda

(Vader481) #10

Skoro tak, to polecam stronkę Poradnik Młodego Usera. Na początek bardzo przydatna :slight_smile:

(D@widoS) #11

Najlepszą alternatywą dla winampa jest xMms do niego dajesz jeszcze skórkę winampa :wink:

Xmms jest już stary i oparty na GTK 1. Zamiast niego polecam B eep M edia P layera lub Audaciousa.

(wojownik) #13

panowie ale kombinujecie a nie mozna latwiej i przyjemniej.......................

system ------- administrajca--------- synaptic

wpisujesz w szukaj amarok---- zaznaczasz---- zainstaluj i po sprawie

latwiej juz sie nie da :stuck_out_tongue: 8) :mrgreen: :smiley: :slight_smile: :slight_smile: :-o :stuck_out_tongue:

(roobal) #14

Istnieć istnieje, ale po pierwsze już dawno nie jest wspierany a po drugie już dawno gdzieś zaginęła w sieci wersja winampa dla linuksa, ale jak pogrzebiesz popytasz to może znajdziesz.

Do słuchania radia nadaje się idealnie XMMS działa i wygląda identycznie jak winamp. Jest również amarok, beep media player, audacious :slight_smile:

Pozdrawiam!

(D@widoS) #15

u mnie nie działa :?

(roobal) #16

Znaczy wiesz ja słucham najczęściej pliki z rozszerzeniem pls w formacie mp3 i one działają bez zarzutów w XMMS a jak jest z AAC to nie mam pojęcia :slight_smile:

Pozdrawiam!

(D@widoS) #17

a u mnie nie,pisałem kiedyś temat o tym.