Winamp, Foobar, JetAudio

Witam

Poleciliście mi odtwarzacz FOOBAR. Jednak na dobreprogramy pojawił się ostatnio program JetAudio 6. Co sądzicie o nim? Ma wyższą jakość dźwięku? Jest lepszy?

Mam jeszcze jedno pytanie. Z polskiej strony foobara ściągnąłem Equalizer Presets i IMPULSES. Jakie ustawienia preferujecie by uzyskać wspaniałą jakość dźwięku?

witam,

JA uzywam foobar2000 i jestem zadowolony :smiley:

tez jest dobry ale wole foobar2000.

Nie ma uniwersalnych preferowanych ustawień, wszystko zalaży od posiadanego sprzętu, jakości głośników, karty, czego słuchasz a przede wszystkim indywidualnych upodobań.

masterkomp co do jakości t Foobar2000 oferuje najlepszą z możliwych… ale to zależy jeszcze od karty dźwiękowej oraz sprzętu zewnętrznego - wieża, wzmacniacz etc.

JetAudio to taki sam kombajn jak Winamp :lol: ja nie polecam - nic szczególnego…

żeby cieszyć się jakością dźwięku Foobara wystarczy:

* Playback - Output ustawić na DirectSound v2

* Equalizer - dobrać sobie według własnych upodobań

wszelakie “zabawy” z dodatkami nie są zalecane ponieważ można zrobić więcej szkód niż pożytku :slight_smile:

TOM7. Masz zainstalowane do niego dodatki Equalizer Presets i IMPULSES? Jeśli tak to możesz podać jakie masz ustawienia? Chciałbym mieć takie ustawienia, które powodują wysoką jakość dźwięku. Bo w Winampie od razu mam ustawienie rock i nic nie muszę ustawiać. A dźwięk w foobarze bez equalizera i impulsów nie ma takiej jakości. Tak mi się wydaje.

witam,

faktycznie foobar2000 ma ubozszy zestaw mozliwosci {nie ma bardzo rozbudowanego interfejsu} ale i tak jest fajny. a co do dadatkow Equalizer i IMPULSESOW to mam tylko zainstalowany Equalizer{ustawione wedlug wlasnych preferowanych upodoban }i to wszystko mnie wystarcza :slight_smile: :slight_smile:

niejest ubozszy ma o wiele wiecej mozliwosci konfiguracji niz JetAudio

dodatkowo mozna dodac pluginy itd.

ma tylko prosty wyglad

bo muzyki to raczej sie slucha niz oglada

JetAudio 6.1.3

Mulimedialny kombajn, konkurent Winampa serii 5.x. Program pozwala na konwersję plików audio, nagrywanie CD, zgrywanie ścieżek Audio CD, nagrywanie, odtwarzanie przekazu strumieniowego, posiada zdefiniowane efekty dźwiękowe (X-Bass, Surround, Wide, Reverb, Flange, Reverse Flange, Robot…), kontrolę prędkości odtwarzania, obsługuje napisy, wtyczki.

Producent: JetAudio, Inc.

Licencja: Freeware\Plus [Płatny]

System: Windows 98/ME/NT/2k/XP

kropka.gif

JetAudio 6.1.3 Basic

Ja jednak polecam wersje Plus mimo że jest płatna.

Dodatkowe możliwości w płatnej wersji JetAudio Plus:

-kodowanie dźwięku w formacie MP3/MP3PRO

-rozszerzone efekty specjalne (Special Sound Effect (BBE) Pack)

-dodatkowe, rozszerzone opcje dźwiękowe m.in. 32-bitowe odtwarzanie dźwięku (Sound Pack) 8)

-rozszerzone możliwości nagrywania m.in. wykrywanie ciszy, filtry Low/High/Band (Enhanced Recording Pack)

-dodatkowe aplikacje Audio Trimmer, Audio Mixing Recorder (Application Pack)