Winamp, Foobar, JetAudio

(masterkomp) #1

Witam

Poleciliście mi odtwarzacz FOOBAR. Jednak na dobreprogramy pojawił się ostatnio program JetAudio 6. Co sądzicie o nim? Ma wyższą jakość dźwięku? Jest lepszy?

Mam jeszcze jedno pytanie. Z polskiej strony foobara ściągnąłem Equalizer Presets i IMPULSES. Jakie ustawienia preferujecie by uzyskać wspaniałą jakość dźwięku?

(Tom) #2

witam,

JA uzywam foobar2000 i jestem zadowolony :smiley:

tez jest dobry ale wole foobar2000.

(fiesta) #3

Nie ma uniwersalnych preferowanych ustawień, wszystko zalaży od posiadanego sprzętu, jakości głośników, karty, czego słuchasz a przede wszystkim indywidualnych upodobań.

(Duch) #4

masterkomp co do jakości t Foobar2000 oferuje najlepszą z możliwych... ale to zależy jeszcze od karty dźwiękowej oraz sprzętu zewnętrznego - wieża, wzmacniacz etc.

JetAudio to taki sam kombajn jak Winamp :lol: ja nie polecam - nic szczególnego...

żeby cieszyć się jakością dźwięku Foobara wystarczy:

* Playback - Output ustawić na DirectSound v2

* Equalizer - dobrać sobie według własnych upodobań

wszelakie "zabawy" z dodatkami nie są zalecane ponieważ można zrobić więcej szkód niż pożytku :slight_smile:

(masterkomp) #5

TOM7. Masz zainstalowane do niego dodatki Equalizer Presets i IMPULSES? Jeśli tak to możesz podać jakie masz ustawienia? Chciałbym mieć takie ustawienia, które powodują wysoką jakość dźwięku. Bo w Winampie od razu mam ustawienie rock i nic nie muszę ustawiać. A dźwięk w foobarze bez equalizera i impulsów nie ma takiej jakości. Tak mi się wydaje.

(Tom) #6

witam,

faktycznie foobar2000 ma ubozszy zestaw mozliwosci {nie ma bardzo rozbudowanego interfejsu} ale i tak jest fajny. a co do dadatkow Equalizer i IMPULSESOW to mam tylko zainstalowany Equalizer{ustawione wedlug wlasnych preferowanych upodoban }i to wszystko mnie wystarcza :slight_smile: :slight_smile:

(Xiao19) #7

niejest ubozszy ma o wiele wiecej mozliwosci konfiguracji niz JetAudio

dodatkowo mozna dodac pluginy itd.

ma tylko prosty wyglad

bo muzyki to raczej sie slucha niz oglada

(Simozone) #8

JetAudio 6.1.3

Mulimedialny kombajn, konkurent Winampa serii 5.x. Program pozwala na konwersję plików audio, nagrywanie CD, zgrywanie ścieżek Audio CD, nagrywanie, odtwarzanie przekazu strumieniowego, posiada zdefiniowane efekty dźwiękowe (X-Bass, Surround, Wide, Reverb, Flange, Reverse Flange, Robot...), kontrolę prędkości odtwarzania, obsługuje napisy, wtyczki.

Producent: JetAudio, Inc.

Licencja: Freeware\Plus [Płatny]

System: Windows 98/ME/NT/2k/XP

kropka.gif

JetAudio 6.1.3 Basic

Ja jednak polecam wersje Plus mimo że jest płatna.

Dodatkowe możliwości w płatnej wersji JetAudio Plus:

-kodowanie dźwięku w formacie MP3/MP3PRO

-rozszerzone efekty specjalne (Special Sound Effect (BBE) Pack)

-dodatkowe, rozszerzone opcje dźwiękowe m.in. 32-bitowe odtwarzanie dźwięku (Sound Pack) 8)

-rozszerzone możliwości nagrywania m.in. wykrywanie ciszy, filtry Low/High/Band (Enhanced Recording Pack)

-dodatkowe aplikacje Audio Trimmer, Audio Mixing Recorder (Application Pack)