Winamp ile pobiera pamieci, który wydajniejszy?

Witam

Który winamp pobiera najmniej pamięci ram?? Miałem 5,12 ale zainstalowałem 2,95

2,95 u mnie pobiera 3 640 K

Nie patrzyłem ile Winamp 5,12. niby powino byś tak, że im nowaszqa wersja tym mniej pamieci ale czy napewno?? Winamp 5,12 czybciej wczytywał długość piosenek moze to było powodem zrzerania ramu?? Jak miałem 5,12 to bardzo mi sie długo właczał… zanczy długo jak na zwykłego winampa.

właśnie na otwrót, zazwyczaj jest tak, że nowsze wersje wymagają lepszego kompa. Winamp 2.95 szybciej się włącza i ma mniejsze wymagania.

jest na odwrot jak mowisz … starsze wersje sa mniej rozbudowane ( np. skiny ) i szybciej sie laduja … mozesz zainstalowac jetAudio i zobaczyc … :slight_smile:

Tak?? A naprzykład AQQ im nowsze tym mniej zasobów potrzebne:)

Ale komunikatory a odtwarzacze to zupełnie co innego.

Do odtwarzaczy z kazdą nową wersja dodawane są kolejne czasem potrzebne a czasem mniej. Są to nowe skiny, nowe opcje ułatwiające prace oraz wizualizacje.

A jeśli wywale dla mnie nie potrzebne wtyczki winampa 5,12 bedzie lepiej (szybciej) golił?

winamp 5.12 z obsluga nowych skinow czy bez tej obslugi (z wygladem classic) zzera tyle samo ramu - ok. 20mb (przynajmniej u mnie), dlatego przerzucilem sie na foobara :mrgreen:

5.12 u mnie zabiera 5,6 ramu ; o

a mam 128 sd ramu i xpeka to jakim cudem u Ciebie 20 ? :shock: :shock: :shock:

Nie wiem :slight_smile:

Bez znaczenia czy zminimalizowany czy nie, czy z nowoczesnymi skinami czy nie, zabieral 20mb

==================

–EDIT–

specjalnie zainstalowalem winampa 5.112 i sprawdzilem jeszcze raz…

bez skinow (w zwyklym klasycznym skinie) zmaksymalizowany zabiera ok 5mb, zminimalizowany - 2mb (zaraz po wlaczeniu, a z czasem trwania sesji wzrasta)

co nie znaczy, ze KIEDYS nie zzeral 20 mb ramu

Wszystko zależ od zastosowanych wtyczek.

Ja używam wszystkich i jeszcze z 6 innych i nie przekracza 20 mb, a czasami mniej…

A ja bym wyrzucił WinAmp’a i zainstalował Foobar2000. U mnie działa na 1MB, czasami dochodzi do 2MB zużycia pamięci :slight_smile: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Foobar 2000 u mnie pobiera 10 324K Może dlatego ze mam 5141 utworów

Winamp 2,95 po zainstalowaniu wersji naprawde minimalnej pobiera 8 488K. Więc zostaje przy Winampie a poza tym foobar ma nieprzyjemny interfejs i długo wczytuje piosenki.

:shock: dużo u mnie wersja 2.95 bierze jakieś 1 mega z groszami :wink:

Jeszcze trochę i foobar :wink: będzie miał więcej funkcji i będzie zżerał więcej RAM’u :o . Potem pojawi się nowy playerek i wszyscy się na niego przełączą i tak w kółko. Ja zostaję przy WINAMPIE :!: :stuck_out_tongue:

interfejs jest prosty i wyraźny, u mnie piosenki wczytują się w “ms”. Nie musze czekać na załadowanie utworu.

interfejs ma przyjemniejszy niz winamp, czytelniejszy i prostszy:

3zc4wzwjz0v9diu6.png

piosenki wczytuje na poczatku z malym opoznieniem, ale na playliscie jest wszystko od razu, a winamp podczas przewijania dopiero ja “buforuje”, chyba ze znowu cos u mnie nie tak :slight_smile:

Pragnę przypomnieć, że nowsze wersje Winampa są zazwyczaj na bierząco aktualizowane i bezpieczniejsze, jeśli chodzi o egzystencje komputera w sieci… Może lepiej wydajność poświęcić dla bezpieczeństwa?

No nie zgodzę się: Winamp po prostu wczytuje tagi do playlisty.

To zależy od użytkownika w jaki sposób to się dzieje, gdyż można to ustawić, czy ma czytać przy odtwarzaniu, czy przy wyświetleniu na playliście, czy od razu po załadowaniu. Ja ustawiam na to ostatnie i jeatem zadowaolony.

Tajemnica wszystkich programów tkwi w konfiguracji…

U mnie winamp 5.2 beta ma bez wzlędu na skóre 8-12MB pamięci

HE to bk ja amm Winampa 5.12 i przy sandardowej skórce zjada mi 4 320 K a przy zminimalizowaniu 1 222 K HEH. Foobara też posiadam i też czasmi na nim sucham, śa to dwa dobre programy:D:D:D:D

Pozdro 600