Winamp jako domyslny-jak ustawic?


(Lammermoor) #1

Wchodzac np w folder Incoming ciagle zmienjaja mi sie ikony w plikach i raz odtwarza Winamp a raz program z Logitecha-Musicmatch Jukebox,z tym,ze wszystkie ikony sa obecnie powiazane z tym drugim a aktualizujac Winampa byly tak jak chce-odtwarzal Winamp.Czy trzeba cos zmienic w opcjach folderow?Chcialabym miec do wyboru i zeby to Winamp byl domyslnym odtwarzaczem.Obecnie jest tak jak na screenie.

winamp2dr.th.jpg


(fiesta) #2

Czyli folder gdzie emule zapisuje swoje pobierane pliki. Osioł dopiero po ściągnięciu całego pliku zmienia rozszerzenie na mp3 i wtedy domyślny odtwarzaczem staje sie winamp (jeżeli mp3 są powiązane z winampem). Dziwi mnie tylko brak nazw plików przy ich ikonach :? :? :?


(Lammermoor) #3

Nazwy wyciełam,ale chodzi o to,ze teraz mam roznie,niezaleznie od folderu,w ktorym mam np.plik muzyczny ikona przybiera postac tego programu Logitecha a nie Winampa,one jakos same sie zmieniaja...poprzednio wchodzac w Incoming wszystkie byly Winampa i zaznaczajac pare do odsluchania nagle zmienily sie wszystkie na te z programu muzycznego Logitecha.Czary jakies czy co?Oczywiscie moge wybrac"odtwarzaj w Winampie"ale wczesniej mialam od razu w PPM na pierwszym miejscu to odtwarzanie.Screen z Moje dokumenty,sorry,ze rozmiar zbyt duzy ale nie wiem jak to wyciac na mniejszy.

plik8kk.th.jpg


(squeet) #4

Spróbuj po prostu przeinstalować Winampa , powinien podczas ponownej instalacji na nowo skojarzyć ze sobą pliki...

Dodatkowo możesz sprawdzić, z jakimi plikami jest Winamp skojarzony:

W Winampie:

Opcje -> Preferencje -> Typy plików


(Crazyworld82) #5

zawsze przeciez mozna tak: panel sterowania - opcje folderów - typy plików i przy mp3 wybrac winamp:-)


(fiesta) #6

Spróbuj odinstalować to badziewie od Logitecha. Wprost przeciwnie do sprzętu ich oprogramowanie jest fatalne i to właśnie ono może sprawiać problemy.


(Lammermoor) #7

We wlasciwosciach pliku jest tak:

plik24fr.th.jpg

W preferencjach Winampa kliknelam wszystkie ale teraz chyba i tekstowe beda sie w nim otwieraly wiec chyba musze znowu zmienic?Ktore ewentualnie odznaczyc?


(squeet) #8

Winamp otwiera tylko multimedialne pliki, nie ma tam nic innego :slight_smile:

Kliknęłaś wszystkie - czyli wszystkie multimedia otwierać się będą w Winampie i tyle...


(Lammermoor) #9

Pytalam o tekstowe bo kiedys juz mialam taki przypadek,ze tekstowe wlasnie otwieraly mi sie w ktoryms z odtwarzaczy,teraz nie pamietam w ktorym.


(squeet) #10

Ale zauważ, że wśród tych rozszerzeń nie ma plików tekstowych, więc jest ok... Twój problem rozwiązany został?


(Lammermoor) #11

Niestety,dalej tkwia te ikony Logitecha i w nim odtwarza.Moze w opcjach folderow zmienic,tylko co i jak?

dalej7rn.th.jpg

problem21vm.th.jpg


(squeet) #12

Polecam najpierw ten sposób :wink: