Winamp jako domyślny program otwierający filmiki

…ściągane z Internetu. Dodam, że chodzi mi o funkcję otwórz. Kiedyś automatycznie otwierało mi w Winampie, tera każe wybrać program z listy. Jak to ustawić?

Start => Określ dostęp do programów i ich ustawienia domyślne => niestandardowo i zaznacz jak chcesz. Powinno pomóc

nie wiem dlaczego, ale to ustawienie się nie zapisuje. Kiedy ponownie każe mi wybrać program listy, sprawdzam po raz kolejny “Start => Określ dostęp do programów i ich ustawienia domyślne => niestandardowo” i niestety Winamp znowu nie jest zaznaczony. Czy trzeba po ustawieniu zrestartować komputer? Dodam, że nawet przy otwieraniu jakiegoś filmiku, zaznaczenie opcji “zawsze używaj wybranego programu do otwierania tego typu multimediów”’ (czy jakoś tak) nie pomaga :frowning:

Klikasz na plik prawym przeciskiem myszy > właściwości > otwieranie za pomocą > wybierz Winamp’a

oprócz tego ściąganie takich krótkich, półminutowych filmików bardzo zwolniło. Czy to może być związane z tym, że ostatnio odinstalowałam Real Alternative? (oczywiście chwilę później zainstalowałam go ponownie, to mogło wpłynąć jakoś na zmianę ustawień…)

edit:

filmiki już otwierają się w winampie, ale mają nieokreśloną ikonkę -> http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e89 … fec06.html

restart systemu

tylko że to już od paru dni tak :wink: może być jakiś wirus?

Raczej nie, w ustawieniach winampa masz jak ma wyglądać ikonka pliku