Winamp nie chodzi w 5.1


(Great Sniper) #1

witam mam głośniki creative 5.1 i winampa 5.21 ale nie chodzą mi wszystkie głośniki. Jak załącze piosenke to chodzą mi tylko 2 głośniki i soobufer a pozostałe 3 mie grają. Gdzie to można zmienić?


(sdar) #2

Panel sterowania -> Dźwięki i urządzenia audio -> właściwości -> zakładka "Głośność" i tam w opcji "Ustawienia głośników - zaawansowane" sprawdź jakie masz ustawienia odnośnie konfiguracji podłączenia głośników


(Mister Wojtek) #3

bo to nie są piosenki w systemie 5.1.. niektore filmy na dvd, gry.. są w tym systemie.... tez mam glosniki 5.1 ale do słuchania muzyki używam windows media player.. przynajmniej działają tam wszystkie głośniki i już się do niego przyzwyczailem.

pozdrawiam 8)


(Great Sniper) #4

ale np a allplayerze mi chodzą wszystkie głośniki przy tych samych piosenkach i nie ma problemu a w winampie chodzą tylko 2. gdzie to ustawić?


(P Krasuski) #5

Spróbuj poszukać w ustawieniach karty muzycznej :wink:


(Szuprycz) #6

A masz plugina w winampie: DirectSound output v2.2.10 ewentualnie A3D_Output_Plug-in, KB_5_Channels_Output? Jak nie to radze sciagnac.

Pamietaj ze to tak czy tak nie bedzie prawdziwy 5.1 tylko "oszukany". Bo zeby byl prawdziwy, czysty 5.1 to musi byc muzyka tak nagrana, a to rzadkosc.


(Great Sniper) #7

ok dzięki za razdy sciągn sobie te pluginy i zobacze co sie bedzie działo