Winamp nie gra .cda

mam problem z winampem nie odtwarza plików .cda i pokazuje rozmiar każdego jednego kawałka 44 bajtów

zaczyna to drażnić ponieważ już chyba wszystkiego próbowałem

a może ja coś poprzestawiałem i nie wiem kiedy i jak

proszę o opis krok po kroku

Zobacz w Opcje>Ustawienia> Typy plików.

A inne odtwarzacze ??

Próbowałeś odinstalować Winampa i zainstalowac ponownie ??

Jeżeli skopiowałeś płytkę audio na dysk, to właśnie pliki są w formacie .cda i winamp nie będzie tego odtwarzał. Polecam zmianę formatu na mp3. Poniżej link do prostego i dobrego programu:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=335&t=52

Bingo :!: :!: :!:

Przed chwilą właśnie utworzyłem sobie taki pliczek audio na pulpicie (metodą przeciągnij z płyty CD i upuść na pulpicie) i mam on dokładnie 44 bajty. W ten sposób nie da się kopiować muzyki z płyt CD na HDD.

Musisz to zrobić za pomocą programu:

http://www.alivemedia.net/download-cd-ripper.htm

Lub darmowe odpowiedniki które znajdziesz tutaj:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=52

można to zrobić zwykłym Windows Media Playerem

nie zrozumcie mnie źle ale inne playery odtwarzają beż probl. ale ja chciałbym używać winampa

i nie interesują mnie wmp np!!

Ale jest tak jak napisałem wyżej, że kopiujesz płytkę audio na dysk? Jeżeli tak użyj programy do którego podałem linka, zmień format na mp3 i będziesz słuchał w winampie.

Co ci odtwarzają ??

Te pliczki 44 bajtowe ??

Jakby tak było to nikt nie trudził by się konwersją audio do np mp3. Bo po co jak muzykę można by było zrzucać do takich małych pliczków. Normalnie byłby to ideał, szczególnie dla posiadaczy przenośnych odtwarzaczy :lol: :lol: :lol:

Zastosuj się do porad zawartych w powyższych topicach, poczytaj o formatach audio i nie wypisuj bzdetów :o :o :o

dziękuję fiesta za dobrą radę naprawdę zawsze mażyłem o konkretnych podpowiedziach

a inne playey odtwarzają te małe pliczki

i wiesz co sam sobie za każdym razem kopiuj albo zgrywaj do mp3 płyty cd

na taką pomoc właśnie liczyłem

za pomoc od kumających kompa dziękuje ciemniak co sobie cd płyty nie umie odtworzyć w kompie (a w aucie działa bez zastrzeń)

i bardzo przepraszam za wypisywanie bzdetów i zawracanie głowy :oops:

adamxman , ty odtwarzasz te pliki w kompie bezpośrednio z płyty ??

z tego wynika, że chyba tak, choć niestety autor nie sprecyzował tego dokładnie :frowning:

adamxman opisz krok po kroku problem - jak widzisz są kłopoty ze zrozumieniem

No niestety tego nie ukniesz chcący mieć muzykę na HDD nie obędziesz się bez rippowania, jak tylko chcesz odsłuchać płytę CD na kompie to winamp zrobi to bez problemów.

:sciana: :sciana: :sciana: :sciana:

:x :x :x :x

Witam

adamxman popraw mnie jeżeli się mylę ale ty jak otwierasz tą płytę (bo jak rozumiem nie kopiujesz jej na HDD), przez dodaj pliki w Winampie?? Jeżeli tak to sobie muzy w Winampie nie posłuchasz on jakby nie rozumie tych plików i odczytuje je bezpośrednio (stąd długość tylko 44 bajty).

wkładam płytę cd np dire strace do kompa

klikam dwa razy lewym przyciskiem myszy w mój komputer

następnie w folder Audio CD [F]: dwa razy lewym lub raz prawym i odtwórz

nie chcę tego kopiować na twardy tylko sobie posłuchać

po czym wyskakuje mi winamp i nic nie gra

napis o utworze brzmi TRACK01.CDA wciskam play jest napis TRACK 1 (4685:06)

z tą wielkością plików to jest tak że jak otworzę folder audio cd to pokazuje mi wszystkie utwory tzn track 1 track 2 track 3 itd ikażdy z nich ma 44 bajty i tego nie rozumiem

po włożeniu płyty z muzyką mp3 jest wszystko w pożądku

po prostu czasami chcę włożyć sobie płytę cd do kompa i posłuchać muzyki bez zgrywania na mp3 ot tak sobie cd

i przepraszam inne playery też nie chodzą

nie sprawdziłen dokładnie ponieważ winamp mi najbardziej odpowiada

kwestia przyzwyczejenia rutyny przywiązania i lenistwa oraz niewiedzy

jeszcze raz przepraszam za złośliwości

W winampie:

Opcje

Preferencje

Typy plików

Opcje explorera

I zaptaszyć:

Powiąż z płytami CD

Oraz

w tym samym oknie

Powiązania i rozszerzenia

i przycisk

Tylko audio

Lub zaznacz dodatowo na liście plików CDA

fiesta to mam zaptaszone i mam powiązane z wszystkimi typami plików łącznie z cda

może ja mam w opcjach folderów coś napsztykane bo jak to otwieram i klikam opcje Typy Plików to audio cd mam napis (BRAK)

albo mi jakiegoś kodeka brakuje

nie chcę sam mieszać bo dopiero nagrzebie

i dobry Boże nie pomoże

To akurat jest OK. Ja też tak mam.

W takim razie spróbuj usunąć Winampa, wyczyścić rejestr programem jv16 PowerTools 1.3.0.195 i zainstalować na nowo Winamp 5.093 Full

nadal po wszystkich próbach nic ale dziękuję będę formatował kompa