Winamp nie odtwarza prawidłowo filmów MPEG-4


(Damian12146) #1

Cześć. Mam problem z filmami MPEG-4 (.mp4). Winamp odtwarza tylko dźwiek, obrazu już nie wyświetla. Czy istnieje jakiś sposób aby to naprawić?


(Maha) #2

Dawno nie używałem Winampa (zmieniłem na Aimp-a), więc pewności nie mam, ale wejdź w Opcje - Preferencje - Wtyczki - Wejściowe i zobacz, czy masz 2 wtyczki: Nullsoft: Demultiplexer MP4 [in_mp4.dll] i Nullsoft: Decoder DirectShow [in_dshow.dll] . Kliknij dwa razy lewym myszki na pierwszy (lub zaznacz i kliknij ‘Konfiguruj’ na dole. U mnie jest:  M4A;MP4;M4V  i działają filmy mp4, chociaż ponoć ta wtyczka jest tylko do audio. Jeśli MP4 tam nie masz to dodaj (użyj średnika do oddzielenia formatów). Jeżeli jednak też masz tam tak samo i  nie działają, to usuń MP4 (i jeden średnik), wejdź w konfigurację wtyczki Nullsoft: Decoder DirectShow [in_dshow.dll] i na końcu dodaj MP4 po średniku. Napisz, czy pomogło.

 

P.S. Moim zdaniem Winamp nie jest najlepszym odtwarzaczem wideo. To głównie odtwarzacz audio, a wideo odtwarza mimochodem. O wiele lepsze są np.: MPC-HC, MPC-BE, PotPlayer, czy inne. Ace każdemu, co kto lubi :slight_smile: