Winapi - Obsługa kontrolki

Witam!

Od pewnego czasu próbuję uporać się z obsługą jakiejkolwiek kontrolki instrukcją WM_COMMAND: Za każdym razem kompilator (Dev C++) zaznacza mi błąd w tej instrukcji. W którym miejscu popełniam błąd? proszę o pomoc! (Oto kod mego programu. W tym przypadku chciałbym obsłużyć przycisk1 i przycisk2)

A oto kod pliku zasobu!

Dev-C++ to nie kompilator…

Radzę przeczytać jak działa switch i instrukcja case.

Czy ja nigdy nie dostane konkretnej odpowiedzi na tym forum?

Dostałeś konkretną odpowiedź. Źle użyłeś instrukcji case, wynika z tego to, że nie umiesz używać instrukcji switch i case. Radą jest przeczytanie jak się tego używa. Nie chciało mi się tego pisać, ale dobra, masz:

instrukcji case używa się tylko w switchu. Nigdy poza. WM_COMMAND dostajesz w funkcji okna w Msg, tam też sprawdzasz czy to WM_COMMAND i sprawdzasz wartość wParam w celu określenia typu komendy lub id kontrolki do której się ona odnosi(nie pamiętam dokładnie jak).

Nooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo! to była konkretna odpowiedź " instrukcji case używa się tylko w switchu. Nigdy poza." Musiałem tego nie doczytać ale teraz to nie ważne, ważne jest, że działa.

Dlatego najpierw należy się nauczyć składni języka (pisząc proste programy konsolowe), żeby wiedzieć, gdzie można jakiej instrukcji użyć, a potem łapać się za WinAPI :]

Fiołek miał znowu za dobre serce.