Winapi - Obsługa kontrolki


(K Szandarowski) #1

Witam!

Od pewnego czasu próbuję uporać się z obsługą jakiejkolwiek kontrolki instrukcją WM_COMMAND: Za każdym razem kompilator (Dev C++) zaznacza mi błąd w tej instrukcji. W którym miejscu popełniam błąd? proszę o pomoc! (Oto kod mego programu. W tym przypadku chciałbym obsłużyć przycisk1 i przycisk2)

A oto kod pliku zasobu!


(Fiołek) #2

Dev-C++ to nie kompilator...

Radzę przeczytać jak działa switch i instrukcja case.


(K Szandarowski) #3

Czy ja nigdy nie dostane konkretnej odpowiedzi na tym forum?


(Fiołek) #4

Dostałeś konkretną odpowiedź. Źle użyłeś instrukcji case, wynika z tego to, że nie umiesz używać instrukcji switch i case. Radą jest przeczytanie jak się tego używa. Nie chciało mi się tego pisać, ale dobra, masz:

instrukcji case używa się tylko w switchu. Nigdy poza. WM_COMMAND dostajesz w funkcji okna w Msg, tam też sprawdzasz czy to WM_COMMAND i sprawdzasz wartość wParam w celu określenia typu komendy lub id kontrolki do której się ona odnosi(nie pamiętam dokładnie jak).


(K Szandarowski) #5

Nooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo! to była konkretna odpowiedź " instrukcji case używa się tylko w switchu. Nigdy poza." Musiałem tego nie doczytać ale teraz to nie ważne, ważne jest, że działa.


(somekind) #6

Dlatego najpierw należy się nauczyć składni języka (pisząc proste programy konsolowe), żeby wiedzieć, gdzie można jakiej instrukcji użyć, a potem łapać się za WinAPI :]

Fiołek miał znowu za dobre serce.