Wind 8.1 OEM upgrade do Win 8.1 Pro Pack BOX

Dzień dobry,

chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sprawa z licencją po zastosowaniu upgrade z Win 8.1 OEM do Win 8.1 Pro Pack. 

Posiadam Microsoft Windows 8.1 64-bit PL DVD OEM (WN7-00604)

czy kupując Microsoft Windows 8.1 Pro Pack 32/64 bit BOX PL Upgrade (Kod producenta: 5VR-00164)

nastąpi zmiana licencji z wersji OEM na BOX czy dalej pozostanie stara OEM tylko wersja PRO systemu?

Wszędzie jest inaczej opisane i przestaje powoli to rozumieć. Moja wersja pozwala mi przenieść obecnie system na nowy komp jak będę wymieniał części (też płyta)? 

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Wydaje mi się, że wraz z premierą Windowsa 8 zaszły zmiany w licencjonowaniu. W związku z tym wersje OEM są przywiązane do konta Microsoftu, nie zaś do sprzętu (mogę się mylić).

Windows 8 - przywiązanie do konta. (dlatego tak cisneli aby ludzie zrobili upgarde do 8.1).

 

Windows 8.1 - powrócono do starego modelu - przywiązanie do sprzętu (płyta główna)

 

Co do zakupu upgarde i jak będzie po tym traktowana licencja dzwoń pod +48 (22) 594 19 99 Microsoft.

 

upgarde:

 

Nie daj się łapać na tekst: BOX DVD to nie to samo co wersja BOX. BOX DVD określa, że w pudełku :stuck_out_tongue:

U jednych sprzedawców jest, że to BOX a u innych nic na ten temat. Prawdę dowiesz się dzwoniąc do Microsoftu - nie gryzą i są chętni pomagać.

Dostałem odpowiedź na czecie. Nie była 100% jasna, ale kupując Pro Pack, będę miał jakby dwie licencje starą OEM i nową na zasadach BOX do wersji Pro. Tyle mi wystarczy, ale chyba poczekam czy czasem nie dadzą jakiś promo przy przejściu z Win8.1 na Win10.

 

Dziękuje za pomoc.