Wind U100 czy EEE PC 1000H co wybrac?

Witam otóż planuje sobie kupić lapka mobilnego wydaje mi sie ze z tych z 10 calowa matryca, lekkością i takimi parametrami mogą konkurować tylko te dwa.:slight_smile:

MSI Wind U100 http://allegro.pl/item481136214_msi_win … _komo.html

ASUS Eee PC 1000H http://allegro.pl/item487560685_asus_ee … in_xp.html [cyt “Większą klawiaturę w porównaniu z poprzednimi wersjami EeePC”

Wiec tak niemoge sie zdecydować, który sprzęt wybrać:

Plusy MSI:

-większą klawiatura*

Minusy

-guzik FN w miejscu CTRL :frowning: i podobno nie da sie tego zmienić :frowning: a FN w tym miejscu bardzo przeszkadza, chociaż by w grze w starcrafta

Plusy ASUSA

-Guzik FN w dobrym miejscu

Minusy:

-mniejsza klawiatura

*(z tym ze tak jak zacytowałem pod linkiem asusa na stronie pisze ze jest niby większą, wiec pytam użytkowników albo znawców, jaka jest klawiatura tego asusa w tym modelu? chodzi mi oczywiście o klawisze literowe bo ty czy enter Bedzie większy czy mniejszy mnie nierobi…, w MSI Wynoszą 17,5 mn czyli tylko o 0,5 mm różnicy od mojej klawiatury na kompie stacjonarnym , a zaznaczam ze chce używać laptopa do pisania na wykładach miedzy innymi :).]

Ok reszta należy do was, ja różnic niewidze, procek ten sam , ramu tyle samo,baterie prawie takie same. niewiem jak z karta graficzna? która lepsza?

INTEL GRAPHICS ACCELERATOR 900 !!

INTEL GMA 950 -wind

No tak ze będę wdzięczny za pomoc w wyborze :slight_smile: Dopisanie ewentualnych plusów i minusów. Oraz opinii :slight_smile:

Pytanie poza tematem do Admina, czemu jak loguje sie na firefoxie na forum loguje sie poprawnie , potem jest przenoszeni z powrotem na strone forum glowna i jestem wylogowany z powrotem :(, na IE dziala normlanie, niewiem czemu ale pewnego dnia sie zepsula na FF :frowning: a wczesniej bylo dobrze, reinstalowalem FF wyczyscielm tez ciastecza i wszystko co mozliwe ;o.

Klawiatura w tym modelu EEE jest takiej samej wielkości jak MSI

Grafikę lepszą ma MSI ale nieznacznie (przecież notebook nie jest do grania w mega wypasione gry)

Ja wybrał bym EEE

Widziałem na żywo wszystkie modele EEE i MSI i wygrywa Asus EEE 1000H

(nie zwróciłeś uwagi na jeszcze jedną ważną rzecz CENA)

Hmm mowisz ze klawiatura jest taksa sama hmm :slight_smile: no to wybór będzie jeszcze trudniejszy :stuck_out_tongue: fakt cena asusa jest sporo nizsza i to za 6 komorwa bateria :). A jesli chodzi o gry to na forum MSI winda gry sa typu Heros 3 ;p Uneral 2004 , GTA VC czyli same hity ;p wiec podejrzewam ze takie hity na Asusie tez beda dzialac?.

Hmm a jak ludziska sie zapatrujecie na marke firmy tak wiem ze to duzo zalezy od szcześcia… Asus ostatnio ostro atakuje z laptopami i reklama. Ale generalnie nieznam zadnej z tych firm. Wiec jak to jest ?

:o

Asus to przede wszystkim laptopy :slight_smile:

Znana i ceniona firma (solidność wykonania i bezawaryjność)

No ale jednak w dużym stopniu płaci się też za markę.

MSI (Micro Star International) w Polsce firma znana głównie w dziedzinie płyt głównych.

Z laptopami (u nas) to dopiero jej początki co nie zmienia faktu że firma też solidna :slight_smile:

wacek4 , http://www.bit-tech.net/hardware/2008/0 … ind-u100/2

Twierdzą że na windzie pisze się znacznie łatwiej. W opisie aukcji jest błąd, wind jest lżejszy, ale 1kg waży z 3komorową baterią, z 6komorową waży 1,3kg, czyli wciąż dobre 150g mniej od eee.

http://www.brighthand.com/default.asp?newsID=14185

W windzie 1GB ramu jest wlutowany na płytę główną, dlatego też jeden slot jest wolny (czy też zajęty, jak to ma miejsce w tym modelu z allegro).

Ogólnie sugerowałbym się ceną bo podzespoły można uznać za identyczne, ale jeśli faktycznie na windzie pisze się łatwiej i ma on służyć jako laptop głównie do pisania to różnica w cenie będzie dla zainteresowanego w pełni uzasadniona.

Dzis bylem w Saturnie, dotykalem obydwoch,pomacalem sobie :stuck_out_tongue: Klawiatury sa faktycznie identycznie, popisalem sobie troche na nich w notatniku ;). W msi wydaje mi sie ze klawisze sa wykonane z lepszego plastiku niz w eeepc , za to obudowa duzo gorsza niz w Asusie jest. Poza tym MSI ma troszeczke lepszy obraz (bo podswietlenie LED), ale tak to chyba jednak zdecyduje sie na Asusa ze wzgledu na cene :slight_smile: Swoja droga Saturn we wrzeszczu masakra za ASUS 160 gb,1 gb ram 1500 zl;o za msi tez z 1gb ram, 1700 ;o.