Winda a pod nią linuch?

można stwić jakiegoś linuxa, ale tak żeby odpalał wię w oknie windy?? po za tym jak to się ijstaluje jakiego linuksa polecicie, jestemw tym zielony ito strasznie! Potrzebuję póki co tylko do szkoły, ale tez podoba mi się ten system, tylko nie chcę rezygnowac z windy to po 1) a po 2) zalezy mi żeby oba chodziły równocześnie a z tego co wiem to jest to możliwe tylko nie mam pojęcia jak to zrobić za wszelkie odpowiedzi dzięki!! :slight_smile: po zatym oczywiście chodzi mi o jakiegoś darmowego i całkiem dobrego, po za tym zależy mi również na środowisku graficznym na początku żeby nie było trudno …

Hm, masz na myśli VMplayer? A nie lepiej np. na drugiej wydzielonej partycji zainstalowac linuksa?

Jak zainstalujesz najpierw Windowsa a następnie Linuksa, to będziesz miał możliwośc wyboru.

Ponadto, np. Ubuntu możesz odpalic w wersji live - czyli pracowac, korzystac z internetu, tworzyc dokumenty, itp.

nicrs zachęcam do lektury :

  1. http://www.jakilinux.org

  2. http://www.forum.dobreprogramy.pl/viewt … p?t=124496

  3. tematów takich było dużo użyj opcji szukaj

  4. :google:

winde już mam. co to jest VMplayer, czemu instalować na innej partycji?? w szkole korzystam z suse… nie weimczy jest darmowy:/ a chodzi o coś podobnego…

Złączono Posta : 28.03.2007 (Sro) 22:27

D@widos jakby wszyscy się zasypali stertami ksążek i artykułow na necie to żadne forum nie miało by sensu… szukałem nie znalazłem na forum… Jak bym chciał zapewnic sobie lektury na zimowe wieczory to bym to zrobił… potrzebuję pigułkę wiedzy, konkretnych informacji, których czasem trudno się doszukać w internecie… nie masz ochoty pomagac to wyjdź z tematu i nie pisz… po co masz się stresować??

Program do korzystania z wirtualnych komputerów. Aby takowy stworzyć musisz pobrać Vmware Workstation ktorym stworzysz, ale zeby otworzyc bedziesz musial kupic licencje. Vmplayer jest free. Popieram kolegów, tego jest pelno w necie

nicrs , wrzuć na luz - jak tak będziesz reagować, to nikt Ci nie pomoże. Google to prawdziwa kopalnia wiedzy. Poza tym, jak masz watpliwości, to tutaj koledzy wcześniej podali np. portal Jaki Linuks.

Co do SuSE - openSuSE 10.2 jest darmowy (zapraszam na stronę projektu http://pl.opensuse.org/Witamy_w_openSUSE.org), a np. wersja Enterprise Desktop to w zasadzie to samo, tylko że ze starszymi (czytaj stabilniejszymi) pakietami. Ta ostatnia jest skierowana do zastosować produkcyjnych (czyli w firmie).

Spróbuj jednak najpierw Ubuntu - wkładasz płytkę i jedziesz. Albo skoro już pracujesz na SuSE w szkole - pobierz Live DVD z http://pl.opensuse.org/Wersja_stabilna (na samym dole będzie plik do pobrania).

moja wcześniejsza wypowiedź w żaden sposób nie miała najeżdżać na kolegę z forum ani nieść ze soba jakiś złych intencji, przedstawiłem swoje stanowisko do którego mam prawo i też nie chciałbym, żeb ybyło to w jaki kolwiek sposób źle odczytane wiem, że linux to nie jest w google.pl 5 stron na krzyż… chodzi mi jednak o informacje dzięki którym będę mógł szybko podjąć decyzję, dlatego nie chcę się zagłębiać w tematy które na chwilę obecną nie są dla mnie istotne, a w nie wplątane są te które potrzebuję i to zdawkowo. Dlatego pytam sie na forum doświadczonych użytkowników linuxa. D@widos jak w jaki kolwiek sposób moja wypowiedź Cię dotknęła to mówię szczere przepraszam, nie taki miałem zamiar! :smiley:

Ale jeśli sie teraz nie zagłębisz to potem będzie ci ciężko. Pamiętaj że linux to nie windows

nic się nie stało,wybaczam :stuck_out_tongue:

święta racja,najpierw tzreba chociaż troszeczkę poczytać na temat linuxa.

Praktycznie na każdym forum związanym z linuxem znajdźiesz info jak zainstalować linacha jest także video prezentacja w vortalu 8)