Windos7 64bit Home Prenium- słaba wydajność podczas gier

Witam niedawno zakupiłem windos7 64bit HP

Procesor Amd Athlon II X2 2.80 GHz (64bit)

Pamięć RAM (z GoodRam) 2.00 GB

System 64bitowy wersja Home P.

SP1

Problem jest taki że pewną grę ścina kiedy w nią gram

Minimalne wymagania gry

Karta graficzna posiadająca więcej niż 32MB RAM

DirectX 9.0

512M RAMU

zalecane to 1G ramu

Wiem że Windos7 64bit potrzebuje dużo Ramu minimum 2G ale czy te lagi podczas grania są spowodowane małą pamięcią RAM?

Na Windows XP ładne chodziły gry ale wiadomo mniej RAMu używa XP…

Czy zakup kostki 2G Ramowej poprawiło by wydajność podczas grania ?

Jak mogę sprawdzić jaki typ Ramu mam kupić jeżeli to rozwiąże problem : DDR2 czy DDR3 czy inny

Ile około może kosztować odpowiedni typ Kostki Ramu ?

Nie podałeś swojej karty graficznej tak przy okazji :stuck_out_tongue:

Możliwe, że za mało RAM-u masz. Spróbuj powyłączać zbędne programy działające w tle, które nie są Ci potrzebne, trochę pamięci się zwolni.

Koszt RAM-u jest uzależniony od rodzaju i parametrów, które mając już jedną kość, musisz dopasować do niej. Czyli mając RAM DDR3 o częstotliwości 1066 MHz CL9 powinieneś kupić o takich samych parametrach, inaczej mogą być problemy sprzętowe, przez które np. nie można uruchomić komputera, lub też druga pamięć nie będzie wykryta.

Ściągnij i zainstaluj AIDA32. Tam znajdziesz dokładne informacje odnośnie Twojej pamięci RAM, na podstawie tego znajdzie się coś ;-).

A pytanko - co to za gra?

Brakuje tu jednego najważniejszego parametru a mianowicie szczegółówych parametrów twojej karty graficznej. Bo być może oprócz problemu zbyt małej pamieci RAM, może być zasłaba karta graficzna do tej bądź innych gier.

Moja karta graficzna to NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430.

To jest integra… Dlatego może Ci nie odpalać - nie wszystkie gry odpalają się na zintegrowanych kartach graficznych.

Ponawiam - co to za gra?

Kiedyś miałem Windows XP na tym kompie i ładnie gry działały…

Czytałem że zintegrowana karta też może być

Gra to Lineage 2 lecz częściej gram w inne mmorpg np. RuneScape ( RS to przez przeglądarkę )

Wymagania podałem pod Metina

Zobaczę jak L2 sprawdza się bo jeszcze nie sprawdzałem

Jeżeli jest to zintegrowana karta graficzna to nie należy oczekiwać od niej dużej wydajności. To że działało ci pod XP to nie oznacza to że pod Windows 7 bedzie Tobie chodzić płynnie, po prostu Windows 7 ma trochę większe wymagania niż system Windows XP. Sam interfejs Aero w Win 7 potrzebuje trochę zasobów. Sugerowałbym przełaczyć z interfejsu Aero, na podstawowy - być może coś to pomoże, ale chyba nie za wiele.

Czyli to jednak wina karty graficznej ?

Jeśli tak to jaką polecacie kupić żeby gry działały płynniej?

Podaj markę i model płyty głównej.

I ewentualną maksymalną cenę owej karty.

Sam nie wiem ile …

Nie chcę też dużo płacić bo tak dużo nie gram jedynie w weekendy ale też nie chcę żeby były lagi…

Możesz dopasować mniej więcej ?

Edit Gdzieś do 200zł mogę też kupić na Allegro

Lagi to mogą być przez neta, a nie przez kartę graficzną (jak się oczywiście odpowiednio ustawi opcje grafiki w grze :wink: ).

Nadal nie znamy modelu płyty głównej (AIDA32 lub Everest).

Everest i AIDA32 nie wykrywają nazwy płyty pisze Nieznane

Edit spróbowałem programem Speccy i pokazuje jaką mam płytę główną

somnh2.png

czyli MSI mam

Link do płyty głównej, jakby kto chciał i do jej specyfikacji.

Wejście na kartę jest PCI-E x16 (1 slot).

Devicet ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Ten system nie nadaje się do 2GB RAMu…

Dokup minimum 1GB pamięci RAM lub zamień system na XP.

Czyli jeżeli mam kupić kostkę Ramu to musi ona być taka sama (chodzi o częstotliwość ) ? w moim przypadku jest to 535MHg czyli muszę kupić też 535MHz czy może być inna na np. 1000MHz?

Dzięki za pomoc

Zaraz zaraz.

533 MHz? Płyta obsługuje od 800 do 1333 MHz. Rozbierz kompa i zobacz, co jest napisane na kostce (powinna być jakaś naklejka czy coś z danymi).

Na kostce pisze GoodRam ddr3 10600 ddm. Wyciągam kosc sprawdzam co pisze potem ją wkładam zatrzazkuje klapki zamykam pokrywe wlączam płytę główną uruchamiam kompa i słyszę 3 razy pip zamiast 1 razu í komp. Nie chce sie wlaczyc. Piszę na fonie ps. Poczułem dziwny zapch bez dymu kostka się spaliła?

Dziwią mnie osoby które oczekują od Win 7 lepszej wydajności niż od XP skoro ten system wypada w praktycznie każdej grze wolniej od XP. Normą jest strata od 5 do 10fps więc na 6150 to dużo dlatego pod XP działa płynnie obraz a pod 7 nie.

Nie oczekuję lepszej wydajnosci, ale może pomożecie z tą pamięcią RAM