Window Mobie 6.5 zmiana kolejnosci "ikon" w ekranie dzisiaj

Witam. Mam od wczoraj Samsunga Omnie II. Używam ekranu defaultowego dla windows 6.5. Jednakże na samej górze tego ekranu jest album zdjęć następnie muzyka, połączenia, data i wiadomości itp. Po odblokowaniu telefon zawsze mamy “suwak” na pozycji albumu zdjęć. Czy jest możliwość zmiany by suwak był domyślnie na pozycji daty? Chodzi o ten ekran dla wyjaśnienia

http://www.telix.pl/images/gal/64/windo … -6.5_2.jpg

Chodzi ci o to, że po odblokowaniu telefonu (używasz ekranu blokowania z tym suwakiem do przesuwania), a po odblokowaniu telefonu automatycznie przeskakuje ci na panel “Zdjęcia”?

bingo

W sumie dość zastanawiające - to nie jest normalne zachowanie Titanium - zwykle zostaje na ostatnio wybranym panelu. Zależy ci na tym panelu zdjęć? Na początek spróbuj wyłączyć go tym programem: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=506951 (swoją drogą polecam ci to forum jako użytkownikowi urządzenia z WM - jest tam też dział dla Omnii II) i sprawdź, czy po odblokowaniu telefonu zjawisko nadal występuje, tylko przeskakuje na inny panel.

nadal stale i niezmiennie

Czyli wyłączyłeś panel zdjęć, a i tak przeskakuje ci na panel, który jest na samej górze?

tak jest

Hmm. Nic mi nie przychodzi do głowy. Jako rozwiązanie tymczasowe spróbuj po prostu przesunąć panel zegar na samą górę. Jeśli to cię nie satysfakcjonuje, to zrób backup kontaktów, kalendarza itd. za pomocą programu PIMBackup i zrób hard reset. Jeśli problem ustąpi, to znaczy, że był powodowany przez jakiś program. Pamiętaj, że hard reset kasuje wszystko, co jest w pamięci urządzenia - nie rusza karty pamięci i karty SIM.

Jeśli i to nie pomoże (chociaż powinno), to spróbuj wgrać custom ROM (alternatywa dla ROM-ów oficjalnych - zawierają w stosunku do nich różna poprawki i nieraz działają lepiej od tych oryginalnych).

A jak przesunąć ten panel na górę?

Włączasz CHome Editor, zaznaczasz “CClock”, naciskasz “UP” aż znajdzie się na górze listy, na koniec “Save order”, naciskasz “Tak” na pytanie o potwierdzenie, wychodzisz z programu przez prawy softkey “Exit” - nie przyciskiem X. Program automatycznie zresetuje Titanium i panel zegara powinien wylądować na samej górze.

czyli zostanę przy takim jak jest. Nie lubię i nie ufam tego rodzaju programom. Spróbuję jeszcze HR ewentualnie poczekam do aktualizacji softu który ma wyjść w maju i ten może coś zaradzi

Czemu nie ufasz? Sam używałem tego na starszym PDA, gdzie używałem Titanium, był to dla mnie podstawowy program do personalizacji i sprawdzał się świetnie.