Windows 10 100% dysk 100% procesor


(gokuvegeta) #1

Witam, wyłączyłem już parę rzeczy korzystając z poradników na tym forum jednakże coś dalej zle funkcjonuje. Podsyłam od razu autorunsa http://uploadfile.pl/pokaz/1102239---rxm1.html . Nie wiem czy dobrze ale również zmieniłem z ilości używanych procesorów/rdzeni z 1 na 2 ponieważ w wydajności mam rdzenie: 2, wyłączyłem automatyczną defragmentację, update i parę innych. Da się coś jeszcze zrobić i jak ?


(Kurp55) #2

Daj zrzut z zakładki Logon, Services i Scheduled Tasks. Wydaje się, że masz zainstalowanych dużo ( moim zdaniem ) zbędnych programów.


(kowgli) #3

Ale konkretnie co ci tak zużywa ten CPU i dysk? Otwórz menadżer zadań i posortuj malejąco po jednym i drugim. Nie ma za bardzo sensu losowo odinstalowywać różnych aplikacji, jeśli to nie one stanowią problem.
Nie napisałeś też jaki masz procesor i jaki dysk. Jeśli to wolny proc. i dysk talerzowy to zutylizowanie ich w 100% nie jest jakimś wielkim osiągnięciem.
Win10 instalowałeś na czysto, czy aktualizowałeś ze starszego systemu?


(gokuvegeta) #5

tutaj załączam plik z dziennikiem zdarzeń - dużo błędów = https://megawrzuta.pl/download/a6bfd36602adf6b6a746455677d6e003.html

services .https://zapodaj.net/32239420e7f29.png.html I .https://zapodaj.net/87432ad13b9fd.png.html I .https://zapodaj.net/6e5859724cf13.png.html I .https://zapodaj.net/50a816d3805bf.png.html I .https://zapodaj.net/ae6e5f2673ba3.png.html I .https://zapodaj.net/8eed1b27d2968.png.html I .https://zapodaj.net/9bd2592678fc4.png.html

Menadżer urządzeń .https://zapodaj.net/03bccee7d8bc7.png.html I .https://zapodaj.net/cf0db808c24f3.png.html I .https://zapodaj.net/863205948398e.png.html w tym aktualnie nie udało zanotować skoków do 100% często duże zużycie jest w host usług lokalnych itp. dużo procesów i dużo ograniczeń połączeń do sieci czego nie rozumiem i czasami to jest w top1 obciążających

TUTAJ DANE DYSKU PROCESORA I INNE .https://zapodaj.net/545cf34e1eb54.png.html I .https://zapodaj.net/ebdc3d59add83.png.html I .https://zapodaj.net/5574c08a5d696.png.html I .https://zapodaj.net/30bc936496eff.png.html

Windows 10 miałem na początku oryginalny home 64x ale po tym jak padł system nie miałem cdkeya i zainstalowałem polecony od znajomych pirat
Mam wykupioną licencję do Advanced System Care i IOM Malware - często używam, defragmentuje, spybot itd. Dlatego jestem ciekaw jakim cudem mam takie problemy

od wczoraj powstał problem przy logowaniu do aplikacji Steam, jest ciągle brak połączenia z siecią, jednak jak wejdę na stronę, zmienię hasło to wtedy działa poprawnie, po paru logowaniach znowu to samo i muszę zmieniać hasło ale to dziwne bo hasło nie ma nic wspólnego z logowaniem do sieci, a na stronie działa zawsze poprawnie.


(gokuvegeta) #7

tutaj mam dziwną sytuację gdy chciałem sprawdzić wyjątki w zaporze systemowej .https://zapodaj.net/a65910e004830.png.html nie mogę nic zmienić

a tutaj jest coś czego jeszcze nie widziałem i nie mogę usunąć tego konta nieznanego a jestem jedynym użytkownikiem komputera. https://zapodaj.net/fdfbfc8e4d2c3.png.html


(Longhorn2009) #8

Nieznane konto próbuj usunąć z poziomu przystawki compmgmt.msc.
Program Spybot sobie daruj, to nieaktualizowany soft wykrywający dobrze tylko stare wirusy. Zamiast kilku programów do skanów użyj np. skanera Eset Online od czasu do czasu + DrWeb CureIt/Malwarebytes anti malware (zainstalowany tylko na potrzeby skanu). Korzystniej byłoby używać dobrego firewalla filtrującego ruch sieciowy i wszystkie uruchamiane niepodpisane cyfrowo procesy. Do końca nie wiadomo co namieszał crack do windowsa, skoro masz pirata. Nie zdziwiłbym się gdybyś miał zainstalowany dziwny tunel VPN do aktywacji.
Wysokie użycie dysku czy procesora nie powinno dziwić bezpośrednio po starcie systemu czy w czasie działania/uruchamiania obciążających programów. W praktyce procesor rzadko może być bezczynny podczas typowego użytku, bo twój procek jest o połowę wolniejszy od desktopowego odpowiednika i5 4gen.
Na screenie z menadżera zadań nie widać nic podejrzanie obciążającego sprzęt.


(gokuvegeta) #9

Rozumiem, zabieram się za pierwszą część. Rozumiem że ASC i IOBit malware fighter również usunąć ? Pytanie co z dziennikiem zdarzeń i tą zaporą w której nie mogę nic zmienić


(Longhorn2009) #10

Skoro usługa Zapory systemowej jest wyłączona to trudno, aby mogła działać. Domyślne ustawienie to automatyczny start.
Te programy możesz przynajmniej wyłączyć z autostartu. Nie znam dokładnych ich testów skuteczności, ale takie kombajny do wszystkiego i soft, który jest dodawany jako dodatek do czasopisma nie sprawia IMO najlepszego wrażenia.
Błędy w dzienniku z tego co spojrzałem dotyczą głównie Steama, błędów samej aktywacji systemu czy usługi DHCP. O ile nie masz większych problemów z systemem to nie martwiłbym się nimi.


(gokuvegeta) #11

Chciałbym podziękować za pomoc ponieważ widzę spadki w obciążaniu dysku jak i procesora. Niestety powstał drugi problem po tym wszystkim. Podczas uruchamiania gry Counter Strike niezależnie od ustawień full - minimum to mam 60 fps i momentami jest drop do 1 fps co powoduje lag. Ustawiłem w plikach gry na nielimitowane fps i zrobiłem wszystko co mogłem, wyłączyłem synchro ale nic nie pomaga. Nawet reinstalacja. Wcześniej miałem 200 fps na maksymalnych ustawieniach.


(Longhorn2009) #12

Możesz użyć MSI Afterburner, który ma możliwość zapisywania do logów parametrów grafiki oraz procesora podczas grania. Zaobserwuj na którym z podzespołów pojawiają się odchyły. Sprawdź też temperatury podzespołów.


(gokuvegeta) #13

tylko że sytuacja pojawia się tylko w tej jednej grze. Niezależnie od konfiguracji jest 60 fps i dropy. Jednak jak już to zrobię co napisałeś podesłać logi tutaj ?


(Longhorn2009) #14

Może aktualizacja sterownika coś zmieniła w kwestii wydajności. Log możesz samemu przeanalizować, niepokoić cię powinna sytuacja dużego użycia CPU/GPU lub zbyt niskie wykorzystanie, co mogłoby sugerować np. throttling.


(gokuvegeta) #15

https://zapodaj.net/0cd17c6033ae6.png.html
.https://zapodaj.net/5d35896ebc552.png.html

wygląda to tak po uruchomieniu counter strike’a. Próbowałem starsze wersje sterownika instalować ale nic nie pomaga na tą dolegliwość 50 fps i mikro przycinek. Dziwne jest to że przy high ustawieniach i low nie ma prawie różnicy w fps.