Windows 10 - 100% zużycie dysku, zawieszanie się laptopa

Witam

Mam pogmatwany problem z laptopem.

Zaczęło się od momentu, kiedy sformatowałem partycję z systemem i zainstalowałem Windows 10 Anniversary Update z ISO. Po instalacji miałem cały czas 100% zużycie dysku i komputer się wieszał, wstępowały blue screeny. Następnie poprzez recovery powróciłem do Windows 8.1 (ustawienia fabryczne). Po dniu znowu zawieszki komputera, 100%  zużycia dysku. Z poziomu Windows 8.1 zaktualizowałem system ponownie do Windows 10 przez program Windows Media Creation Tool. Gdy system już był zainstalowany wyłączyłem automatyczną defragmentację, indeksowanie i wiele innych procesów. Zużycie dysku spadło i zaczął działać (te czynności tez wykonywałem na Windows 8.1, ale nie działały), ale przy uruchamianiu np. Photoshopa, zużycie zwiększa się do 100% i się zacina komputer.

Próbowałem jeszcze zmieniać sterowniki na starsze wersje, ale cały czas to samo.

Czasami podczas włączania komputera jest czarny ekran i się nie uruchamia.

 

Specyfikacja komputera:

HP 15-r103nt, Windows 10

-Intel Core i5-4210U (2 rdzenie, od 1.7 GHz do 2.7 GHz, 3 MB cache)

-4gb ram

-NVIDIA GeForce 820M + Intel HD Graphics 4400

 

Załączam screeny z programów analizy dysku oraz komunikat jaki czasami mi się pokazuje przy włączaniu laptopa.

Może ktoś miał podobny problem, czy to objawy umierania dysku? czy to coś gorszego? Proszę o pomoc.

Pozdrawiam :slight_smile:

4.PNG 5.PNG

Capture.PNG Capture2.PNG Capture3.PNG 20160815_105417.jpg 20160816_090212.jpg

 

Przeprowadź solidną defragmentację dysku.

Daj screena szczegółów z menedżera zadań, bo już powoli domyślam się z czym może być problem 

 

 

Szczegóły z menadżera.

A defragmentacje dysku robiłem i nie pomogło.  

: )

Ahh, zapomniałem ze to 10 mój błąd, chodziło mi o screena z zakładki procesy i strojenie wg użycia dysku malejąco i rozwiń wszystkie procesy jeśli jakieś będą schowane.

 

Czy to o to chodziło? : )