Windows 10, 3 ekrany i problem z ustawieniem okien po blokadzie stacji roboczej

Cześć, 

mam następujący problem. Środowisko wygląda tak:

  • Laptop to Dell Latitude E5570 (model aktualny), grafika intel

  • 1 zewnętrzny monitor AOC E2460P podłączony po HDMI

  • 1 zewnętrzny monitor AOC E2460P podłączony przez D-SUB

Wszystkie wyświetlacze natywnie mają rozdzielczość 1920x1080

 

Wszystko jest pięknie, dopóki nie chcę odejść od komputera i zablokować stacji (normalnie Win+L). W 90% przypadków po odblkokowaniu, wszystkie okna z wszystkich ekranów są na ekranie laptopa, zewnętrzne mają puste pulpity. Muszę przenosić z powrotem każde z okien (a pracuję na wielu oknach jednocześnie, jest to trochę upierdliwe).

Dziwi mnie to tym bardziej, że w 10% przypadków okna zostają na swoich miejscach, więc czasem działa. Na dokładnie tym samym ustawieniu jeszcze tydzień temu chodził Windows 7 i tam nie było najmniejszego problemu, zaczęło się tak dziać po aktualizacji. Sterownik ekranu aktualny, dla pewności go przeinstalowałem, ale nie pomogło.

Z góry dzięki za sugesite, jeśli ktoś ma jakieś pomysły. Nie sądzę, żeby MS przepuścił takiego babola w Windowsie, jeśli nawet to po takim czasie powinien to ktoś zgłosić, chyba, że jestem odosobnionym przypadkiem :wink: Komputer jest nowy, przed aktualizacją OS jakieś 2 tygodnie działał pod kontrolą Windows 7.

Dobra, poradziłem sobie, jakby ktoś miał podobne problemy, to to rozwiązanie u mnie pomogło

 

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_7-hardware/windows-7-movesresizes-windows-on-monitor-power/1653aafb-848b-464a-8c69-1a68fbd106aa

A jednak nie pomogło. Dalej to samo.

Zauważyłem natomiast, że jeśli na monitorze wpiętym po D-SUBie nie ma żadnych otwartych okien, to te na monitorze podłączonym po HDMI zostają. Obstawiam, że chodzi o zarządzanie energią - port VGA włączany jest później. Dziwne, że na Windowsie 7 działało. Nie wiem, jak to przestawić i czy w ogóle się da…

Wyłączyłem przestawianie ekranów w tryb uśpienia poprzez włączenie wygaszacza ekranu i przestawienie w panelu sterowania, żeby nie przechodziły w tryb uśpienia na zasilaczu. Problem wydaje się rozwiązany po części. Chyba Windows 7 też nie wyłączał zewnętrznych monitorów przy zablokowaniu stacji.