Windows 10 - 32 vs 64 bit

Witam,
Mam jedno pytanie dotyczące wersji. Będzie różnica pomiędzy 32 a 64 bit na słabym procesorze czy szkoda zachodu?

… a słabym procesorem jest Celeron 400, Quad8200, i5-2400, czy Ryzen 3100? Dodatkowo, czy ten słaby procesor ma towarzystwo minimum 4 pełnych GB RAM, czy nie…?

Procesor AMD E1-6010 APU 1.35GHz
Karta graficzna AMD Radeon R2 Graphics
RAM 4GB

Zapomniałem dodać

Dodam że HDD wymieniłem na SSD i nie ma wielkiej różnicy.

Nie, pewnie będzie nawet gorzej niż na 64-bitach.
Nowoczesne przeglądarki lubią zjadać pamięć, a 32-bitowy windows ma ograniczenie do 3,5GB na cały system.

Na ten procesor, to może jakiegoś lekkiego Linuksa poszukaj…

x64 ma trochę większe wymagania co do RAM ale i tak działa minimalnie szybciej niż x86 (testowane na Viście na Core2Duo i 2GB RAM). Dodatkowo tak jak napisał kolega wyżej x86 może nie widzieć całych 4GB.
Windows 10 może być zbyt ciężki dla twojego proca. Nie lepiej spróbować z jakimś lekkim linuksem ? Mogę polecić MX Linux i Debiana z lxde.

Nie da rady :confused: laptop dla dziewczyny ale już chyba wiem dlaczego ssd nic mu nie pomógł, pewnie aktualizacje się pobierały i zarzynały procesor i nie dawał rady.

Jest opcja pobrania i zainstalowania windowsa ze wszystkimi aktualizacjami?

Możesz poszukać obrazów ze zintegrowanymi poprawkami. Myślę jednak ,że nawet Win10 z wyłączonymi aktualizacjami i innymi śmieciami będzie powolny. Ten AMD jest gorszy od Core T7200 z 2006.

Serio. Ten procesor nie nadaje się do niczego, a Windows go zajedzie jedynie wyświetlając pulpit.
Na lekkim Linuksie nie będzie wiele lepiej, ale może przynajmniej jakaś lekka przeglądarka internetowa się uruchomi, bo o oglądaniu YT raczej też trzeba zapomnieć.

Jak na nim na dysku HDD był oglądany netflix, fb, jakieś sklepy więc nie oczekuje super wydajności a wątpię, że by chciała przejść na linuksa.

Da się chyba powyłączać jakieś usługi, aktualizację żeby nic się nie robiło w tle aby tak nie obciążać procesora?

Chyba na Windowsie XP :slight_smile:

Najprawdopodobniej Wingroza 10 wywali się przy pierwszej lepszej wyłączonej usłudze lub usuniętej systemowej aplikacji. Zostaje Ci tylko Linuks i to z lekkim środowiskiem graficznym. Dziewczyna jak scrolluje tylko Facebooka to myślę ,że przeżyje.

Nie prawda, był zainstalowany windows 10 bo też na nim oglądałem, fakt faktem koszmar prędkość ale jak się włączył film to ok było.

Już nie da się zainstalować programu który ubija aktualizacje itd?
Też wolałbym mieć linuksa na takim laptopie ale od początku byl windows 10 i tak chciała zostać przy nim

W takim razie odpowiadając na pytanie: zmiana architektury systemu nie wpłynie na jego szybkość. Kiedyś np. Firefox działał w niektórych zadaniach szybciej na Windowsie w wersji 32-bitowej, ale to już chyba zamierzchłe czasy (nie wiem nawet, czy jeszcze wydają takiego firefoksa).
Musisz przemielić aktualizacje i mocno zagryź zęby podczas używania komputera :wink:
Wyłączanie aktualizacji to najgłupsze co możesz zrobić! Szczególnie konfigurując komputer dla kogoś nietechnicznego korzystającego z internetu. Chyba, że chcesz aby zdjęcia twojej dziewczyny latały po internecie jak ją ktoś zhakuje :smiley:

Dzięki za odpowiedź bo zdawało mi się że w szkole typ od “nauczania” mówił że na słabych prockach 32 działa lepiej a nie mam internetu aby to sprawdzić.

Myślę że jak pobiorę najnowszego windowsa z basewin to będzie o wiele mniej aktualizacji i w ciągu 2 nocek wszystko się pobierze :smiley:

Co do zdjęć to nie ma żadnych tylko netflix :smiley:

Dzięki za pomoc, może w ciągu dnia pobierze się ten nieszczęsny windows.

Jeszcze jedno pytanko odnośnie pendrive od Windowsa mieliście z nim jakieś problemy albo jakoś go wykorzystaliście? Czy jednak do dupy jest?

Windowsa pobieraj z oficjalnej strony MS, a nie jakiś szemranych stron :man_facepalming:

Nie rozumiem pytania.

Teraz netflix, a za miesiąc, dwa będzie chciała na tym komputerze sprawdzić pocztę, zalogować się do banku, albo kupić coś na allegro i straci konto :stuck_out_tongue_winking_eye:

Na basewin widzę, że najnowsza wersja to 1909 a aktualna to 2004 (chyba) czyli jeszcze więcej do pobrania :joy:

No dobra to powiedz mi jak mogę pobrać go od MS jak albo aktualizacja mi wyskakuje albo zakup albo ich narzędzie

Windows był sprzedawany albo za pobraniem albo z pendrive, i chodzi o tego pendrive co z nim robicie.

Ale to jak nie będzie używać szemranych stron to nic nie powinno się stać?

Omg :confused: to też sporo aktualizacji :frowning: ale nadal mniej niż 1511 co i tak się parę aktualizacji pobrało

Każdy szemrany program, a nieoryginalna instalka W10 nim jest, grozi wyczyszczeniem konta w banku. :wink:

Tak jak przejście na czerwonym świetle, 100 razy sie uda, za 101 skosi śmieciarka. :wink:

W10 tworzysz tym https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

Jednak, mówię serio, ten laptop może pełnic funkcje wyłacznie maszyny do pisania. Ew. odpalanie filmów z dysku. Ten procesor wydajnościowo jest katastrofą. 10 letnie Quady, które sa takim minimum do znosnej pracy, ze 3 razy są wydajniejsze…

Masz obrazy z oficjalnej strony MS jeśli nie chcesz tworzyć pendrive przy użyciu ich narzędzia: 32-bit, 64-bit
Linki ważne 24 godziny.

Pendrive to pendrive. Zrób z nim co chcesz :stuck_out_tongue_winking_eye: Nie znam nikogo kto kupił system na pendrive :wink: