Windows 10 64 bit sterowniki do karty dźwiękowej/ram 3,25-4gb

czyli to jest integra, czy nie ? :smiley:

Nie! Działająca w tej chwili karta, to karta dedykowana przez użytkownika.
Integra, to ta karta z nalepką “nie podłączać”. Po prostu masz ją na płycie głównej, ale nie jest wykorzystywana.

1 polubienie

Dobra, a więc wyżej wrzuciłem screeny z cpu z i z systemu, dalej mi nie czyta ramu, max 3,25, dlaczego ? zrobiłem tak jak mi napisał Paweł wyżej i nic :stuck_out_tongue: dalej te 3,25
w ogole jak sprawdzić ile ramu moja płyta uciągnie ?

Moim zdaniem to nic nadzwyczajnego. Po prostu karta graficzna PCIEx przejmuje część pamięci RAM (0,75 GB) na swoje potrzeby i dlatego system sygnalizuje, że ma faktycznie do dyspozycji “tylko” 3,25 GB. Nie przejmowałbym się tym.

1 polubienie

no, ale wtedy na 32 bitowym miałbym 2,5 gb?? skoro część ramu idzie na system, a miałem też 3,25 czy to 32 bit, czy teraz na 64 ;p

To raczej przypadek! Po zmianie systemu na 64-bitowy, system zupełnie od nowa zarządza pamięcią i przypadkowo akurat tak wyszło. Karta graficzna “odżyła” po zmianie systemu na 64-bitowy i akurat tak sobie przydzieliła RAM. Przynajmniej tak mi się zdaje.

czyli jeden problem z głowy, a z tymi sterownikami do karty dźwiękowej ? bo windows mi jakies zainstalował, ale to nie działa, widzi je, ale po przełaczeniu cisza

Edit. Inaczej, mam w folderze jakieś sterowniki na 7 mce mi je instalowało, folder nazywa się tak " PCI-8738-091211-7.12.8.1740(W7-RC-01)" tyle, ze jak chce zainstalować wyskakuje błąd " ta platforma nie jest obsługiwana "

Tu sprawa nie taka łatwa. Musiałbyś pokazać fragment Menadżera Urządzeń w rozwiniętej pozycji pozycji Kontrolery dźwięku, wideo i gier, po to, by odczytać co to właściwie jest za karta dźwiękowa PCI. To co podałeś na początku nic nie mówi.

a to wyżej ? ^ PCI-8738-091211-7.12.8.1740(W7-RC-01)

Nie, nie! To nic nie daje. Zrób jak napisałem.

Ty masz kartę dźwiękową wsadzoną do gniazda USB?

nie, to są słuchawki pod usb :stuck_out_tongue:

O nie! To przekracza moją wiedzę :grinning: Musi Ci ktoś inny pomóc. Słabo się znam na dźwięku. Nie lubię hałasu.
Aha! Sterownikowo jest wszystko OK.

1 polubienie

no nic i tak dzięki :smiley: może ktoś inny to rozszyfruje :smiley:

Jak na słuchawki USB to zainstaluj sterowniki od producenta słuchawek jak jakieś udostępnia?