Windows 10 64 bit sterowniki do karty dźwiękowej/ram 3,25-4gb

Cześć. Przeszedłem z Windowsa 7 32 bit na 10 tke 64 bit, mam 4 GB ramu, a dalej czyta mi 3,25 karta nie jest zintegrowana, a druga sprawa to nie wiem jakie sterowniki będą się nadawały do mojej dźwiękówki " PCI SOUND CARD 3D Sound Card " zaznaczam, ze to stara karta dźwiękowa pod 32 bit , czy to w ogole zadziała na 64 bitowej ? Jak ktoś może to niech podrzuci mi te stery :smiley: Dzięki.

Skoro już przeszedłeś na Windowsa 10 to sprawdź w systemowym Menadżerze Urządzeń czy już masz zainstalowane sterowniki. Jeśli są, to nie ma tematu sterowników. System mógł je sam zainstalować, ewentualnie zrobiły to aktualizacje? Skup się wtedy na właściwym skonfigurowaniu dźwięku według swoich potrzeb. To, że na karcie dźwiękowej PCI jest napisane “32-bity” (jeśli jest dźwięk?) nie ma znaczenia.

1 polubienie

Procesor 64-bitowy?
W jaki sposób przeszedłeś na Win10? Czysta instalacja, uaktualnienie?
Czy ja dobrze rozumiem, że mając 4GB RAM, siedziałeś na 32-bitowej wersji Win7?

1 polubienie

Astor 44. Coś mi pobrało od tych sterów, bo mam do wyboru pod zintegrowaną podpięte słuchawki, a pod tą dołożoną głośniki, ale jak przełączam ze słuchawek w opcjach dźwięku to nic sie nie dzieje, nic nie słychać, ogólnie na opakowaniu z karty mam napisane 32 bit <- jeśli to pomoże w rozwiązaniu sprawy

Paweł A. Zainstalowałem 10tke, tak, siedziałem na 32 bit bo tylko takiego windowsa miałem, teraz zmieniłem na 64 bity wind 10 , ale problem jest taki, że on dalej mi czyta tylko te 3,25

Podaj jeszcze model płyty głównej.

1 polubienie

mam napisane tylko OEM(sprawdzałem, przez start+r msinfo32)

Zarzuć screenem z msinfo32. Wtedy będzie można coś działać.

1 polubienie

jak bedzie słabo widać to wrzuce na jakis hosting :stuck_out_tongue: bo chyba nie da się powiększyć

Screena bardzo dobrze widać. Mam taki sam procesor.

Menu Start, pole wyszukaj->msconfig i enter tam zakładka rozruch -> opcje zaawansowane> maksymalna pamięć 4096 wpisujesz, zastosuj i reset systemu.

Następnie sprawdź programem CPU-Z w zakładce Memory ile jest pamięci wykrytej.

1 polubienie

panel sterowania > system dalej jest napisane 4 gb dostepne 3,25
Edit. a dobra jestem idiotą :smiley: pobieram cpu z

dlaczego mi na cpuz pokazuje 4 gb a na systemie 3,25 ?

a tak przy okazji :smiley: gdzie w tym cpu z mogę sprawdzić ile moja płyta główna wczyta najwięcej ramu ?

Rezerwowana dla integry.

mi sie wydaje, ze nie mam zintegrowanej karty, a jeśli mam to da sie to sprawdzic bez otwierania puchy ? :d

Wg ark.intel.com to w procesorze jej nie ma.

Brak takiej sekcji na spisie:

image

i tak samo na cpuboss.com, “Integrated Graphics, GPU - None”.


Modelu płyty głównek Windows nie rozpoznał.

jak możesz to tak bardziej łopatologicznie ? :smiley: mam tą zintegrowana, czy nie ?

Sprawdź model płyty głównej w CPU-Z i zobacz czy ma w sobie integrę, ma to dla niej raczej zarezerwowało 0,75 GiB.

Spójrz z tyłu komputera, czy obok gniazd USB masz niebieskie gniazdo wielopinowe.Image1

2 polubienia

zaraz wstawie fote mam cos takiego :smiley: jeszcze z nalepką " nie podłączać " :smiley:

1 polubienie

a tam co siedzą te dwa kable niebieski i biały, to nie od grafy?
Edit przy odpalaniu kompa wyswietla mi sie nvidia 1024 gb < cos takiego, moge tez zdj rzucić

Jeśli używasz (jest wmontowana do komputera) kartę graficzną PCIEx, to faktycznie do tego niebieskiego gniazda podłączanie monitora jest zbędne.
Na fotce widzę, że masz podłączony monitor do karty graficznej PCIEx, czyli jest OK!

1 polubienie