Windows 10 - awaria prądu podczas powrotu do stanu fabrycznego, czarny ekran

Zrobilem powrot do stanu fabrycznego w windows 10 bo komputer byl zawirusowany i ledwo chodzil ale przy okolo 50% wywalilo prad i nie bylo go okolo 1h, gdy odpalilem komputer jest caly czas czarny ekran na monitorze, jedyne co moge zrobic to pobawic sie w biosie, nie mam plyty do windowsa ani nic, co zrobic?bios juz powracalem do ustawien fabrycznych, wyjmowalem baterie z plyty glownej ale dalej nic.

Jakimś linux live CD/USB przekopiować najważniejsze dane jeśli nie zostały uszkodzone na inny dysk i spróbować może na czysto zainstalować Windows 10.

Raczej przydałby się drugi komputer jak nie masz jakiegoś Puppy Linux np. z Pc Format, a już na pewno do zrobienia pendrive / płyty z Windows 10.

Może ktoś doradzi coś lepszego lub kilkogodzinną naprawę bez reinstalacji.

Nie mam drugiego komputera ;/

Spróbuj może po znajomych / sąsiadach zapytać czy ci udostępnią na tyle by pobrać Windows 10 (jak nie mają limitu danych - internet mobilny) i np. nagrywarki dvd jak nie dysponujesz pendrive z minimum 4-16 GB pamięci a masz czystą płytę DVD.

Z poziomu Biosu raczej nie naprawimy jak instalacja się nie chce kontynuować - poprawnie ustawiony boot na dysk i sektor rozruchowy / aktywna partycja jest w porządku.

1 polubienie

To co powiedział @krystian3w + na przyszłość polecam zakupić jakiegoś taniego pendrive 8 GB i pobrać na niego instalke windows 10 (dla bezpieczeństwa). Gdy taka sytuacja się powtórzy możesz naprawić/przeinstalować windowsa z usb. :wink:

1 polubienie

A czy przez ps3 daloby rade sciagnac tego windowsa na pendrive?

Jeśli PS3 ma możliwość wykrycia twojego pendrive to oczywiście. Użyj wbudowanej przeglądarki.

EDIT: Będziesz miał problem z wygenerowaniem bootowalnego pendrive (musisz uruchomić pobrane iso).

1 polubienie