Windows 10 - Błąd 0cx0000225 podczas instalacji systemu

Problem zaczął się gdy bawiłem się w BIOSie, mianowicie podkręciłem trochę procesor, parę razy, osiągnąłem zadowalający test occt, wchodzę raz jeszcze do BIOSu, F10, uruchamiam się od nowa i wita mnie błąd 0cx0000225… Nie posiadam płyty do tego systemu, wykonałem na innym komputerze pendrive bootowanego, odpalam z niego, nic… Znaczek windowsa a po chwili ten sam komunikat o błędzie 225, lecz już w języku angielskim. Pomyślałem że coś nie tak zrobiłem, a więc nagrałem na DVD, lecz jest to samo. Postanowiłem załatwić oryginalną płytę, lecz nadal to samo. Zainstalowałem na komputerze win xp, działa :slight_smile: Sformatowałem cały dysk, wkładam płytę z win 10 i nadal ten sam błąd :confused: Już nie wiem co jeszcze mógłbym zrobić, dodam podzespoły:
Płyta główna Evga nForce 750i SLI
Xeon X5450

Poradzicie coś?

Zapytam wprost - czy próbowałeś przywrócić ustawienia fabryczne płyty głównej?

Tak :slight_smile:

Sprawdź, czy w BIOSie masz włączoną funkcję Execute disable bit

A spróbuj pobrać odpowiednią wersję Windows z :

i zrobić bootowalny pendrive przy użyciu Rufus lub nagraj bezpośrednio na płytę. Może po prostu obraz źle był ściągnięty lub uszkodzony.

Płytę mam oryginalną, gdzie mógłbym znaleźć tę opcję, nie widziałem jej w BIOSie

Szukaj w opcjach dotyczących procesora.

Jeśli zainstalował się WinXP, to znaczy, że przestawił się prawdopodobnie tryb pracy dysku twardego w BIOSie. Powinieneś poszukać tego w BIOSie i przestawić tryb na AHCI. Być może twardy dysk z Windows’em 10 pracował w tym trybie?

Dziwne, włożyłem płytę od niechcenia, odłączam myszkę i klawiaturę, podpinam pod stary komputer, odwracam się, patrzę na monitor a tam instalacja windowsa. Więc nie wiem czy jakieś nagłe szczęście, czy coś było nie tak z myszką lub klawiaturą. Teraz aby tylko się to nie powtórzyło :slight_smile:
Dzięki za szybką pomoc, pozdrawiam

Instalator Windows 10 znów mnie zaskoczył. Ja osobiście nie miałem takich problemów, ale jak czytam sporo komentarzy na temat humorów Windows 10, to wiem, że to specyficzny system, jak i jest specyficzny jego instalator. Po prostu tak humorzastego systemu jeszcze nie widziałem i chyba nic mnie nie zdziwi. Nawet jak po instalacji wyjdzie, że DirectX ci nie działa… Bo to jus powszechne, jak i tematy z lagami czy mało FPS.