Windows 10 - Błąd 0cx0000225 podczas instalacji systemu

(Jeronii) #1

Problem zaczął się gdy bawiłem się w BIOSie, mianowicie podkręciłem trochę procesor, parę razy, osiągnąłem zadowalający test occt, wchodzę raz jeszcze do BIOSu, F10, uruchamiam się od nowa i wita mnie błąd 0cx0000225… Nie posiadam płyty do tego systemu, wykonałem na innym komputerze pendrive bootowanego, odpalam z niego, nic… Znaczek windowsa a po chwili ten sam komunikat o błędzie 225, lecz już w języku angielskim. Pomyślałem że coś nie tak zrobiłem, a więc nagrałem na DVD, lecz jest to samo. Postanowiłem załatwić oryginalną płytę, lecz nadal to samo. Zainstalowałem na komputerze win xp, działa :slight_smile: Sformatowałem cały dysk, wkładam płytę z win 10 i nadal ten sam błąd :confused: Już nie wiem co jeszcze mógłbym zrobić, dodam podzespoły:
Płyta główna Evga nForce 750i SLI
Xeon X5450

Poradzicie coś?

Zapytam wprost - czy próbowałeś przywrócić ustawienia fabryczne płyty głównej?

(Jeronii) #3

Tak :slight_smile:

Sprawdź, czy w BIOSie masz włączoną funkcję Execute disable bit

(Seba228215) #5

A spróbuj pobrać odpowiednią wersję Windows z :

i zrobić bootowalny pendrive przy użyciu Rufus lub nagraj bezpośrednio na płytę. Może po prostu obraz źle był ściągnięty lub uszkodzony.

(Jeronii) #6

Płytę mam oryginalną, gdzie mógłbym znaleźć tę opcję, nie widziałem jej w BIOSie

Szukaj w opcjach dotyczących procesora.

(Astor44) #8

Jeśli zainstalował się WinXP, to znaczy, że przestawił się prawdopodobnie tryb pracy dysku twardego w BIOSie. Powinieneś poszukać tego w BIOSie i przestawić tryb na AHCI. Być może twardy dysk z Windows’em 10 pracował w tym trybie?

(Jeronii) #9

Dziwne, włożyłem płytę od niechcenia, odłączam myszkę i klawiaturę, podpinam pod stary komputer, odwracam się, patrzę na monitor a tam instalacja windowsa. Więc nie wiem czy jakieś nagłe szczęście, czy coś było nie tak z myszką lub klawiaturą. Teraz aby tylko się to nie powtórzyło :slight_smile:
Dzięki za szybką pomoc, pozdrawiam

(Seba228215) #10

Instalator Windows 10 znów mnie zaskoczył. Ja osobiście nie miałem takich problemów, ale jak czytam sporo komentarzy na temat humorów Windows 10, to wiem, że to specyficzny system, jak i jest specyficzny jego instalator. Po prostu tak humorzastego systemu jeszcze nie widziałem i chyba nic mnie nie zdziwi. Nawet jak po instalacji wyjdzie, że DirectX ci nie działa… Bo to jus powszechne, jak i tematy z lagami czy mało FPS.