Windows 10 błąd instalacji

Po wyłączeniu Secure Boot jedyne co się zmieniło to rozdzielczość na 1920x1080. :confused:

Może jest jakiś sposób, żeby przygotować instalkę Win 10 na pendrive na macu. Bo tylko go przy sobie mam. A próbowałem i terminalem i unetbootin i kopiowaniem.

Jakiej wielkości partycje ustawiasz podczas instalacji? Może brakuje miejsca? :thinking: (strzelam już na oślep :wink: )

Nie ustawiam partycji bo zwykle było tak, że miałem ssd i hdd. I klikałem na ssd i dawałem dalej. Bez tworzenia partycji. I to jakoś szło, a robiłem tak mnóstwo razy.

No to sprawdź czy przypadkiem nie próbuje się zmieścić obok partycji z linuksem. Najlepiej usuń wszystkie partycje jakie są skoro niepotrzebne i dopiero puść instalke.

I dochodzimy właśnie do tego, że ja już nie mam linuxa. Za każdym razem czyszczę każdy dysk. Potem zaznaczam ssd. On tworzy sobie partycje i zaczyna się instalować i na 0 procent mam błąd i wywala. I kiedy próbuję zainstalować jeszcze raz, to mam te partycje utworzone, które sam utworzył przed chwilą. Usuwam i tak w kółko.

Na HDD jest to samo czy tylko na SSD sprawdzałeś? Jeśli na SSD tylko, to już masz odpowiedź - dysk prawdopodobnie do wymiany.

Jeszcze przychodzi mi do głowy, żeby wyczyścić tablicę partycji. Przed przejściem do instalacji, wybierz naprawę, przejdź w zaawansowane, cmd i odpal diskpart. Wylistuj dyski poleceniem.
list disk
Zobacz jaki numer ma twój SSD i wykonaj polecenie.
sel disk numer_dysku
clean
Przejdź do instalatora i spróbuj instalować.

Jeśli nie pomoże, wróć do diskpart w instalatorze Windowsa, wylistuj i wybierz dysk jak wyżej oraz wykonaj polecenie clean. Następnie.
create part pri
list part
sel part numer_partycji
active
format fs=ntfs quick
Potem pod Makiem rozpakuj ISO z Windows 10, najlepiej pobierz nowe ISO i wrzuć wszystkie pliki na pendrive. Zbootuj się z niego.

Cały czas instalujesz z jednego gniazda USB? Spróbuj na innym, może coś nie łączy?

Po zmianie gniazda bład z fazą instalacji. Zobaczę. Zainstaluję Mint i potem spróbuję z niego Win 10. Tak czy siak dzięki wszystkim i odezwę się po weekendzie. Miłego weekendu życzę. :stuck_out_tongue_winking_eye:

Może użyj innego pendrive.

Ty nadal męczysz ten sam obraz systemu, który pobrałeś za pierwszym razem? Może jakiś inny ściągnij - ostatni komunikat sugeruje błąd odczytu danych z nośnika, więc może tu jest problem?
Znajdź znajomego z działającym systemem, pobierz UltraISO https://www.dobreprogramy.pl/UltraISO,Program,Windows,16548.html
i zamontuj obraz a następnie postępuj ze wskazówkami zawartymi choćby tu:
https://www.youtube.com/watch?v=dVox781Bt9k
P.S.
What causes 0xc000005 error?
The 0xc000005 error may be caused by windows system files damage. The corrupted system files entries can be a real threat to the well being of your computer.
Przetłumacz to sobie.

Zainstalowałem Ubuntu, z Ubuntu zrobiłem bootowalny pendrive i działa. Także problem rozwiązany. :smiley:

2 polubienia

Witam :slight_smile:.
Rozwiązaniem powyższego problemu dla mnie było odłączenie dwóch dodatkowych dysków, które mam w komputerze. Te dyski mają partycje EFI, które ogłupiały instalator Windowsa. Po zainstalowaniu systemu podłączyłem ponownie dodatkowe dyski i jest Ok.
Pozdrawiam :wink:

Dzisiaj mnie spotkały te same komunikaty przy instalacji Windowsa 10 z CD jak i z pendrajwa na komputerze ASUS M32CD_A_F_K20CD_K31CD, płyta h110-i/m32cd4/dp_mb - pomogło odłączenie dysków na których się nie instalowało systemu…

ROZWIĄZANIE
Po dwóch dniach zmagań z z partycjami (formatowanie, usuwanie, dodawanie, zmiana typu) za pomocą DiskPart i Linuxa botowalnego z usb poprosiłem znajomego o stworzenie USB INSTALACYJNEGO ZA POMOCĄ NARZĘDZIA WINDOWS. Poprzednie usb z instalkami tworzone były odpowiednio na Linux Mint i MacOS.
INSTALACJA PRZEBIEGŁA POPRAWNIE ZA PIERWSZYM RAZEM.
Osobiście za ten stan rzeczy winię MS, nie miej jednak nie ma co walczyć i się użerać. Szybciej pojechać do ziomka z Windowsem.