Windows 10 - błąd na błędzie!


(Koniak007) #1

Witam,

od niedawna jestem szczęśliwym użytkownikiem laptopa gamingowego ASUS   G551JM. A raczej byłem, zanim zaktualizowałem sobie system operacyjny z Windows 8.1 na Windows 10. Nie ukrywam, że sprzęt został zakupiony nie tylko do pracy, ale też w celach rozrywkowych. Niestety nie udało mi się jeszcze w pełni wykorzystać potencjału tego laptopa, ponieważ nowy Windows ze mną nie współpracuje. Notebooka posiadam ok. 3-4 miesiące i zaktualizowałem system, gdy tylko się pojawił za namową znajomych i recenzji w internecie. Niestety korzystam już z niego ponad miesiąc i (chyba) nie mam możliwości powrotu do 8.1.

Podczas grania w starsze tytuły, takie jak Wiedźmin, GTA IV, czy Assassin's Creed II (które nie powinny być problemem dla laptopa), notebook zaczyna się wieszać, pokazuje dziwne komunikaty, po czym restartuje się. Rozgrywka trwa najczęściej od kilkunastu sekund (!!!) do maksymalnie dwóch godzin.

Mam do czynienia z następującymi komunikatami:

1.)  DRIVER_CORRUPTED_EXPOOL

2.)  VIDEO_SCHEDULER_INTERNAL_ERROR  (najczęściej !)

3.)  BAD_POOL_HEADER

4.)  MEMORY_MANAGEMENT

5.) VIDEO_TDR_FAILURE (nvlddmkm.sys) - ten pokazał się na pomarańczowym tle (jeśli to coś zmienia)

 Nowy Windows dotknął niestety nie tylko gry - podczas oglądania filmów, co ok. 15 min film zatrzymuje się, jakby wyskakiwał błąd i należy program uruchomić jeszcze raz i przesunąć odtwarzanie o kilka sekund dalej od miejsca zatrzymania. Po kolejnych 15 minutach problem się pojawia i należy wykonać tą samą operacje. Tym sposobem film 1,5-godzinny oglądamy w 2 godziny lub dłużej.

Dziesiątka zaatakowała również moje foldery (zmieniając ich położenie wg. własnego uznania) oraz klawiaturę, która przestała się podświetlać (klawisz funkcyjny "fn" działał z innymi przyciskami). Na szczęście problem z folderami rozwiązał się SAM po ok tygodniu a klawiatura potrzebowała nowych sterowników.

Drodzy Administratorzy, drodzy Użytkownicy, jeśli mieliście, słyszeliście lub po prostu wiecie co może być przyczyną tak paskudnych błędów, proszę o pomoc. Dodam, że nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania na forach i sam nie jestem na tyle dobry, aby robić coś na własną rękę, dlatego proszę o jak najdokładniejsze porady, żebym nie musiał zasypywać Was kolejnymi pytaniami :slight_smile:

Procesor: Intel Core i7 4710HQ 2,50 GHz

RAM: 8 GB

System 64-bit

 

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc!

 

 

 


(rgabrysiak) #2

Na początek zainstaluj nowy system na czysto, a nie jako ugrade starszego systemu. Przed tym sprawdź czy producent urządzenia udostępnia sterowniki dedykowane dla systemu Windows 10.