Windows 10 - błąd podczas formatu

Witam, mam problem. Postanowiłem zrobić format mojego komputera, ponieważ bardzo się muli, więc postanowiłem wybrać opcję odzyskiwanie/usuń wszystko/wszystkie dyski. Gdy to zrobiłem rozpoczął się proces, jednak gdy było już 39% pojawił się taki komunikat

Potem kliknąłem przycisk anuluj i znalazłem się w tym miejscu

Gdy kliknąłem kontynuuj format został tak jakby anulowany i wszystko wróciło do normy. Proszę o pomoc to moje drugie podejście.

Nie może zostać anulowana operacja, której nie rozpocząłeś.
Przywracanie systemu =//= format, to reset windowsa do czystej instalacji.

Zgraj sterowniki na pendriva, pliki, zrob live cd i ręcznie reinstalowac można.
Zanim jednak to zrobisz: live CD -> HD Tune (stan dysku+ wykres predkosci) - jak dysk walnięty i muli, to 40 formatów nic nie da :wink:

Ale czym jest to spowodowane ? Wcześniej tego błędu nie miałem gdy robiłem format

Po pierwsze, to nie jest (był) żaden “format” lecz użyłeś opcji odświeżenia systemu.
Błąd i cofnięcie resetowania (odświeżania) systemu bardzo często jest spowodowany usterką sprzętową. Możliwe, że dlatego komputer “mulił”?
Po drugie, teraz pozostaje Ci jedynie tzw. “czysta” reinstalacja spod bootowania, z użyciem nośnika z systemem, wykonanego np. narzędziem Microsoftu, choćby po to, by się przekonać czy skończy się powodzeniem.
https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=691209
Dobrze jest skopiować gdzieś potrzebne zasoby użytkownika, chyba że Ci na nich już nie zależy.