Windows 10 brak dostępu do internetu po ponownym podłączeniu kabla

Witam, dzisiaj miałem ciekawą sytuację a mianowicie w pewnym momencie koleżanka straciła połączenie z internetem(komputer jest podłączony do lokalnej domeny).
Próbowałem wypinać skrętkę wielokrotnie ale za każdym razem wyskakiwało mi że kabel jest odłączony w połączeniach sieciowych.
Sprawdzony został testerem i działał bez problemu ale dla pewności zamieniłem kabel ale i tak nie działało.
Dopiero gdy uruchomiłem ponownie komputer to sieć działała bez problemu. Gdy rozłączyłem kabel i włożyłem go ponownie to znowu widniał komunikat “kabel odłączony”
Na razie działa i póki co nie będę tego ruszał bo i tak chwilowo nie mam dostępu.
Wiecie co może to powodować, albo jak to naprawić?

Złe uziemienie komputera / sieci. Najbardziej jednak prawdopodobne to uszkodzenie karty sieciowej. Możesz jeszcze spróbować (jak to karta zintegrowana z płytą główną):

  • wejść do biosu, wyłączyć kartę sieciową w BIOSie,
  • włączyć Windowsa, zaczekać chwilkę
  • znowu wejść do biosu, włączyć spowrotem k. sieciową,
  • uruchomić Windows i zobaczyć czy pomogło.
    Najczęściej to pomaga przy ‘zawieszeniu’ k. sieciowej w komputerach HP i DELL.
    Spróbuj jeszcze też odłączyć kabel zasilający (z gniazdka, nie listwą…), zaczekać 2-3 minuty i ponownie włączyć komputer.