Windows 10 - co to za dźwięk?

(sensu) #1

Czasami podczas normalnego przeglądania internetu następuje dźwięk wkładania lub wyjmowania urządzenia na USB np. pendrive’a. Na ekranie nie ma żadnego komunikatu, a komputer działa normalnie jakby nic się nie stało. Dzieje się to rzadko, bo np 1 lub 2 razy dziennie, kiedyś jednak tego nie było nigdy. Dodam, że na komputerze jest zainstalowany jakiś program do zdalnej obsługi systemu, chociaż nie wiem czy to jest istotne, ale nasunęła mi się myśl, że może ktoś się zdalnie łączy i podgląda.
Co to może być albo jak to sprawdzić?

(sugar!!!) #2

sprawdź w ustawieniach dźwięku czy tylko do wkładania usb ten dźwięk jej przypisany. można sobie ten sam dźwięk do różych zdarzeń ystemowych przypisać więc jak masz do zdalnego dostępu taki sam jak usb to faktycznie możliwe ale może akurat nie.

(Astor44) #3

Sprawdź, czy w Panel sterowania > Programy i funkcje jest zainstalowany Team Viewer. Jeśli jest, to po prostu odinstaluj.
Do zdalnej kontroli Twojego komputera (jeśli taka będzie potrzebna) wystarczy Ci nieinstalacyjna wersja Team Viewer QS. Wtedy nikt nie skonfiguruje Ci tego programu tak, aby “podglądać” niezauważonym.
https://download.teamviewer.com/download/TeamViewerQS.exe?_ga=2.214530775.175954744.1502735467-1859696941.1502735467

(sensu) #4

sprawdzę

Zobaczę czy to ten, ale i tak nie będę miał prawa go usunąć, bo komputer nie jest moją własnością. Poza tym mam ograniczenia co do instalowania i usuwania programów. Z tego co mi się kojarzy to jest to właśnie TeamViewer, ale ikona w trayu wygląda na pewno inaczej niż te co teraz oglądam w grafice google, więc nie jestem pewny.

Ale czy dobrze myślę, że ktoś podgląda? Wiem i słyszałem, że jest tam taka możliwość (teoretycznie tylko w celach “pomocniczych”, a może bardziej rozrywkowych czyt. szpiegowskich). Sądziłem, że coś mi przynajmniej na pulpicie wyskoczy - jakaś informacja. Te dźwięki mnie jednak zaniepokoiły. Da się to jakoś sprawdzić czy i kiedy ktoś patrzy?

(sensu) #5

Sprawdziłem i jest to dźwięk odłączania urządzenia.

Program to winVNC.

(Astor44) #6

… czyli jesteś “pod kontrolą”!

(sensu) #7

No tak, ale czy może to mieć powiązanie z dźwiękiem odłączania urządzenia?
I czy mogę wiedzieć kiedy jestem oglądany? (jakiś proces?, itp)

(Astor44) #8

Tak, można otworzyć systemowy Monitor Zasobów, rozwinąć dział Sieć i popatrzeć na nazwy procesów oraz ruch w sieci. W Twoim przypadku coś w rodzaju VNC i obok kierunek ruchu w sieci. Pewnie jeszcze są inne sposoby?