Windows 10 - Coraz gorsze działanie

(SherbYY) #1

Witam,

po darmowej aktualizacji Windows 10 chodził jak marzenie, wszystko działało szybko i sprawnie. Z czasem zaczęła spadać wydajność w grach i do dość mocno, nawet taki Minecraft czy Watch_Dogs

Minecraft wyciągał stabilne 180FPS bez gwałtownych spadków, a Watch_Dogs po wgraniu moda optymalizacyjnego dla laptopów działał sprawnie przy 40 FPS.

Teraz:

Minecraft tnie się non stop, rzadko co mam jakieś zadowalające wyniki, zazwyczaj około 20-30 FPS, o Watch_Dogsach nawet nie wspomnę, bo temu to juz nic nie pomoże, dźwięk się rozjeżdża, tnie się i wgl.

Ale to był pierwszy problem w tej długiej historii.

Kolejnym problemem jest to, że (znowu komiczny przykład) nie mogę odpalić Minecrafta przy włączonej przeglądarce, tzn. włączę go to wywala kartę graficzna i nie rozpoznaje jej w Menedżerze Urządzeń, muszę na nowo całego laptopa odpalić.

Po czasie doszło takie coś, że po wywaleniu karty graficznej, gdy chce np. wejść w menu to zamarza cały system. Jak miałem np. filmik puszczony to słysze tylko dźwięk, ale tak to wszystko stoi w miejscu i nic nie moge zrobić.

Takie problemy miałem przed 1. z 2 formatów.

Po pierwszym formacie było to samo i na dodatek wydajność spadła dość znacząco (dłużej się loguje, odpalają programy przy starcie).

Po drugim formacie to już w ogóle komedia bo przy odpaleniu takiej Camtasia Studio 9 i przy dodaniu kilku efektów pojawia się zamiast myszki to kółeczko i po chwili BSOD, z dopiskiem DRIVER IRQL NOT LESS OR EQUAL.

Brzmi jak jakaś totalna bajeczka, ale to jest sama prawda ;-; Nie wiem co się dzieje z tym laptopem, może oddać na odkurzenie? (Procesor wskakuje do 92*C).

No i na koniec specyfikacja: TOSHIBA SATELLITE L50-A-1EK, jeżeli ktoś nie chce szukać specyfikacji to już daję:

Procesor:  Intel® Core™ i5-4200M czwartej generacj 2.50GHz

Grafiki:

• Intel HD Graphics 4600

• NVIDIA GT 740M

System:  Windows 10 Pro 64-bit

RAM:  8,192 (1x) MB, DDR3L RAM (1,600 MHz)

Dysk:  750 GB HDD

(P. S: Moje podejrzenia są takie, że może przydało się go odkurzyć i ew. coś naprawić, co mogło ulec awarii przez przegrzanie, ale nie jestem pewien i chciałbym się też dowiedzieć czy jest jakiś program który sprawdzi tak dobrze wszystkie podzespoły?)

I to chyba wszystko z tych najważniejszych rzeczy.

Nie sądzę, aby ktoś potrafił pomóc w takiej komicznej i okropnej sytuacji, ale warto spróbować.

Jeżeli coś mam wstawić to walić śmiało, bo za bardzo nie wiem co dać jeszcze, prócz tej lektury na noc.

Jeżeli zły dział to przepraszam, ale dużo tutaj jest tego :slight_smile:

Pozdrowionka!

(rgabrysiak) #2

Nie może a na pewno trzeba urządzenie porządnie wyczyścić.

(Apostoł) #3

Maksymalna temperatura Twojego procesora to 100 stopni. Choć na pulpicie nie powinno raczej tak grzać… 

Skoro formaty nie pomogły to może być problem z dyskiem. 

Jeśli ten bsod się powtarza to zapisz dokładnie cały błąd, wpisz go w Google razem z nazwą Twojego laptopa i szukaj odpowiedzi na angielskich forach - to jest to, co zrobiłbym na swoim miejscu.